Nem a jutalomért, hanem az adás öröméért lelkesednek a gyermekek
Ötödik alkalommal hirdette meg a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi szerveze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nagy Gábor, az MPP sepsiszentgyörgyi szervezetének feje és Csákány László, a Szemerja–Görgő Közbirtokosság elnöke közösen számoltak be a pacéi erdővágás legújabb fejleményeiről. A pártelnök elmondta, vasárnap és hétfőn több mint ezer aláírást gyűlt össze, és csak azért függesztették fel az akciót, mert már kedden iktatni akarták azokat a városházán – ezzel is nyomatékosítva a környékbeliek felháborodását.
A tiltakozói ívek benyújtására végül nem került sor, mivel a felek megegyeztek, hogy a polgármesterrel, a városháza és a helyi lakók képviselőivel közösen a helyszínen derítik ki, mi is történik pontosan az erdőben. Ugyanis egyelőre ebben nincs egyetértés, a helyszíni szemle után sem. Mivel hivatalos papírt senki sem látott, így ahány nyilatkozó, annyiféle értelmezését adja a történteknek: a civilek tarvágásról, az illetékesek pedig egészségügyi gyérítésről beszélnek. Addig is az önkormányzat leállította a munkálatokat, és jövő héten újabb találkozóra kerül sor, amin már jelen lesz az erdőt kezelő magánerdészet vezetője is.
Csákány László kifejtette, a probléma a hatályos törvény szellemiségében gyökerezik. Jelenleg az erdőben csak a fahasznot látják, így a környezeti vagy kulturális jelentőség, netán a település védelmét jelentő szempontok nem érvényesülnek az erdőgazdálkodási üzemtervekben. Ráadásul ezeket olyan cégek készítik, amik nem ismerik a helyi viszonyokat, az önkormányzat pedig ezek alapján kénytelen kitermelni az előláttamozott famennyiséget. A helyzet feloldásához szemléletváltásra van szükség. Előbb a törvényt kellene módosítani európai mintára, hogy lehetőség nyíljon az önkormányzatnak az üzemterv kiigazítására úgy, hogy az tükrözze a civilek és a lakosság érdekeit is. ((PJCS) <<
Lehet tarvágásnak vagy gyérítésnek is nevezni, de az erdőt mindenképpen kivágják…