Igaza van a fenti felszolalonak. Ki veszi kerdore az eloljaroinkat, hogy egesz evben a gyerekek nem reszesultek a kiflis programban. Pedig sajnos sok olyan gyermek van a megyeben aki lehet csak ennyit enne naponta.
Szomorul, tulsagosan szomoruuuu.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Amint arról részben beszámoltunk, a háromszéki önkormányzat hétfőn Kézdiszentléleken tartotta kihelyezett ülését. A tanácsosok döntöttek az első iskolatáska-program folytatásáról, és pénzt hagytak jóvá néhány település számára.
A 28 jelen levő tanácsos 16 határozattervezetet vitatott meg, elsőként a 2018-as évi jövedelemadóból juttattak pénzt helyi költségvetések kiegyensúlyozására, útjavításokra. Így 200 ezer lejt kapott Kovászna városa, 200–200 ezer lejt különítettek el Kézdiszentléleknek és Torjának, 120 ezer lejből gazdálkodhat Maksa, 70 ezer lejt pedig Dobollónak szavaztak meg helyi és községi utak javítására, karbantartására.
A tanácsosok rábólintottak arra a társfinanszírozási szerződésre is, ami Kovászna megye és a Hargita Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság között jön létre a 12. alkalommal megszervezett Székelyföld Kerékpáros Körverseny 2018-as fordulójának támogatása céljából, idén a verseny megszervezéséhez 40 ezer lejjel járul hozzá a megyei önkormányzat.
Napirenden szerepelt továbbá a Rétyi Nyír Látogatóközpont beruházás megvalósíthatósági tanulmánya és a műszaki-gazdasági mutatóinak jóváhagyása; ugyanakkor jóváhagyták azt a dokumentációt, ami a 121A jelzésű megyei út korszerűsítéséhez szükséges a Nagypatak–Kisborosnyó–Nagyborosnyó szakaszon.
A testület 130 ezer lejt hagyott jóvá a népszerű iskolatáska-program idei lebonyolítására. Hat éve indított programról van szó, a tanfelügyelőséggel együttműködve évente 2000–2300 előkészítő osztályos kisdiák kap iskolatáskát, benne üzenőfüzettel, tízórais dobozzal, tolltartóval, színes és grafit ceruzákkal.
Igaza van a fenti felszolalonak. Ki veszi kerdore az eloljaroinkat, hogy egesz evben a gyerekek nem reszesultek a kiflis programban. Pedig sajnos sok olyan gyermek van a megyeben aki lehet csak ennyit enne naponta.
Szomorul, tulsagosan szomoruuuu.
Észt kellene inkább osztani, nem pénzt. A „népszerű” iskolatáska-program 130 ezer lejére megvásárolt olcsó, giccses, ízléstelen, gyatra minőségű, környezetromboló kínai műanyagba öltöztetett önfényezés. A műanyag tízórais dobozok helyett inkább azzal foglalkozzanak, ami doboz nélkül is járt volna a gyerekeknek. A háromszéki kisdiákok egész tanévben nem kaptak sem kiflit, sem tejterméket, sem gyümölcsöt, pedig erre 800 !!! ezer lejt kapott a megye. A program az egész országban működik, csak nálunk nem, pedig ez a pénz is a helyi termelőké lehetne, ha a tisztelt elöljáróink azzal foglalkoznának, ami a dolguk. Aki nem hiszi, járjon utána. http://www.covasna.info.ro/_f/procese_verbale_sedinte/2017/proces_verbal_2017_09_29.pdf