Szerintem is ha egyetem mellett megy dolgozni többet keres ez idő alatt mintha egy dolgozatot próbálna megírni csillagos tizesre.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A város helyi tanácsa tíz évvel ezelőtt indította el a programot, amelynek keretösszege 100 ezer lej, így az ösztöndíjak odaítélése is ehhez mérten történik. Bármely egyetemi hallgató pályázhat, aki a jelenlegi tanévben vézgős évfolyamon tanul és záródolgozatot ír. Azok viszont, akiknek nem a megyekszékhelyre szól a címűk, kizárólag Sepsiszentgyörgy kapcsán végzett kutatások esetén részesülnek az ösztöndíjban.
A támogatás értéke havi 300 lej az alapképzésben résztvevőknek, 500 lej a mesterképzéses hallgatóknak és 1000 lej a doktoranduszoknak. A folyósítás időtartama négy hónap. Az alap- és mesteri képzések hallgatói az idei év június 30-ig, a doktori képzésben résztvevők szeptember 30-ig kell leadniuk a dolgozataikat a sepsiszentgyörgyi hivatalba nyomtatott és digitális formában egyaránt. Ezek személyesen is bemutatásra is fognak kerülni november 4. és 11. között.
A jelentkezési űrlap kitöltésével és az ösztöndíjszabályzatban megjelölt dokumentumok leadásával lehet pályázni a támogatásra, máskülönben a jelentkezés érvénytelen. Az alap- és mesterképzésesek esetében az ösztöndíj elnyeréséhez 30 pontot szükséges összegyűjteni, a doktori képzésben résztvevőknek 40 a ponthatár. A szabályzat és űrlap a polgármesteri hivatal felhívásában található.
Szerintem is ha egyetem mellett megy dolgozni többet keres ez idő alatt mintha egy dolgozatot próbálna megírni csillagos tizesre.
már nem azért, de sokunk egyetemistaként kap jóval több zsebpénzt, ez nem igazán ösztönöz semmire;)))
Az embert alapvetően egyetlenegy dolog ösztönzi: a félelem. A Z és részben a korai Alfa generációval az az egyik gond – mert több is van – hogy meghatározó hányadukat már nem motiválja jóformán semmi. Nincsenek félelmeik. A Maslow-piramis csúcsán érzik magukat. Mindent készen kaptak, minden szükségletük ki van elégítve. Nem fáztak, nem éheztek, nem voltak soha közvetlen életveszélyben, nem éltek- élnek létbizonytalanságban, a háborút – szerencsére – csak számítógépes játék formájában ismerik. Úgy érzik, hogy alanyi jogon jár nekik minden. El vannak kényeztetve a végletekig. Így hát, ugye, lefitymálják az a „nyomorult” 300 vagy 500 lejt. Vigasztalásul annyit mondhatok: a fent említett viszonylagos jólét nem fog tartani örökké. „Gyenge emberek nehéz időket hoznak…” a már közhelyszámba menő idézet szerint. Erre fel kell készülniük, ha tetszik, ha nem. Ezt a pénzt, amit így lesajnálnak, az általuk lenézett boomerek generációja- no meg X-ék – termelte még ki. Ha ők, meg a már jócskán idősödő X generáció kihal vagy nyugdíjba vonul, itt nagy gebasz lesz. A „Z” és „Alfa” a nehéz időkön kívül semmi egyebet nem fog kitermelni. Saját tapasztalatból tudom: némelyikük egy darab drótot sem tud tisztességesen meghajlítani.
Ebből a pénzből a tanuláshoz szükséges jobbacska laptopot nem tudsz venni a mai árakkal
Nem baj, vesznek majd a tanarok laptopot helyette, vagy epp okos orat, amit eppen megkivannak az 1500 lejes szubvenciora es mar nem eloszor.
Apropó kiváncsi lennék minden évben kinél landol a megmaradt sok pénz amit nem osztnak ki. Már csak azért megérdemelné mindenki aki Sepsiszentgyörgyröl irja a dolgozatát.
Nem kell búsúlni öket mert megvan a magukhoz valo eszük ha hagynák öket is érvényesülni. Csak a nagy pozicióban levö szülök gyermekei az ilyen általad leirt módon elkényeztetettek. Tudják ök is hogy itthon semmi jövöjük. Ennek ellenére akinek vannak jó kapcsolatai anyuciapuci berakja állami posztra legyen a csemetéje bármilyen bunkó nem kell drótot hajlitson és 5jegyu szamu lesz a fizuja. A szorgosabbja meg veszen ebböl a pénzböl egy jegyet külföldre szerencsét próbálni. De erre is buzditnak minden évben hogy menj keresd meg a boldogulásod külföldön ahol akarod ahogy akarod majd gyere haza és költsd el itthon amikor meg elfogy menj vissza és keress még.
A teljes anyagi keret tetemes mennyiseg, de nevetseges az az osszeg amit megkap havonta. A kintlakasra, sem a havi kajara nem elegendo. Akkor meg nem is szamoltunk a tanulo kutatasahoz szukseges tetemes anyagiakat. Ha euroban adnak sem lenne sok, mivel egy komolyabb dolgozat elkeszitesehez ennel tobb osszeget kell raszanni euroban szamolva, mint amit lejben adnak. Ezt meg raszanni vegzes elott nem par honappal kell raszanni hanem akar elso eves tanulokent tanulokent. Otthon ha nem tejelnek neked nem tudsz az asztalra letenni semmit. Penzed ebbol akkor marad az is csak zsebpenz ha ilyen elmeleti szinten mondjuk kommunikacio szakot stb vegzel es ott egy filozofalt dologrol irsz egy bemutatot mint sokan. Meg a pontozas ossze van mosva az alapkepzes a mesterkepzessel, holott egyiknek akar 6 eve van megirni alapkepzesen a dolgozatat, mesterin meg 2. Az elbiralo zsuritagok meg nem multidiszciplinarisan kepzettek, lehet fogalmuk sincsen adott tudomanyagrol de pontoznak, a korabbi evekben meg megosztottak ki hany pontot adott de mara nem teszik kozze. Talan ezert is vannak minden evben mareknyian akik megkapjak, gondolom a zsuritagok akik zommel kozepsuliban tanitanak rossz pontot egyetemistava vallt korabbi tanitvanyaiknak nem adnak ha kedvenckejuk volt.
Aztan kesz kabare amikor a mareknyi dolgozatot adott szint ala pontozzak es megkontesztalva joval atmeno pontot megkapjak. Ez minositi a zsurit hogy elsore el sem olvassak vagy csak masodjara kezdik kapisgalni a kozepsulis tanarok amit egyetemi fejjel mas leir?!?!!?