Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Csütörtökön Ozsdola adott otthont a kézdiszéki polgármesterek szokásos havi találkozójának. A rendezvényen, ha már éppen a megyében járt, Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke is tiszteletét tette – a megye politikai elitjének társaságában.
Kelemen az országos politika jelenlegi helyzetéről tájékoztatta a jelenlévőket, kiemelve: legfontosabb célkitűzésük a jogállamiság visszaállítása, ami a hatalmi ágak újbóli szétválasztását jelenti. „A parlament hozzon törvényeket, és ellenőrizzen, a kormány kormányozzon, az igazságszolgáltatási és bűnüldöző szervek pedig csak azzal foglalkozzanak, ami a dolguk, és egymástól függetlenül” – hangsúlyozta.
Forró Béla, a Benji Állatvédő Egyesületet alelnöke arra figyelmeztetett, nem helyes az, ha a kézdivásárhelyi kutyamenhely működtetéséhez, illetve a kézdiszéki kóborkutya-probléma megoldásához csak egy-két polgármesteri hivatal járul hozzá (a kézdivásárhelyi önkormányzat például évi 30 ezer lejjel), mert hiába fogják be adott helyen az ebeket, ha a „szomszédból utánpótlás érkezik”. Megállapodtak, minden községi önkormányzat külön szerződést köt az egyesülettel. Pál Olivér hagyományőrző huszárhadnagy egy nyári hagyományőrző és ismeretterjesztő tábor megszervezéséhez kért támogatást – erre még visszatérünk.