eMAG: légkondi, pörkölt-készítő gép, kék papagájok ára – a keresés soha nem áll le (X)
2024-ben a román ügyfelek tisztítószereket rendeltek, légkondicionálókat kerestek, d...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A 24 hónapos projektben száz, 7-14 éves gyerek és tíz önkéntes pedagógus vesz részt. A gyerekek heti rendszerességgel civil oktatási tevékenységekben részesülnek – közülük 80 fő Nagyajtáról, Középajtáról, Kálnokról és Barótról, 20 pedig Sepsiszentgyörgyről. A tíz önkéntes a projektcsapattal együtt az öt település 245 helyi lakosát vonja be a rendezvényekbe, amelyek elősegítik a saját közösségeikben való aktív részvételt és a civil társadalom szerepét.
„A #childsteps a Berde Mózsa programunk tevékenységeink teljes újraszervezését jelenti, de egyben fejlesztését is. A projekt három fontos pillérre épül: az oktatók képzésére, valamint egy tankönyv elkészítésére, gyerekfoglalkozásokra és szervezetépítésére, amellyel az önkéntesek menedzsmentjének fejlesztése a cél. A projektben résztvevő tanítók mind önkéntesek, munkájukat csak képzésekkel és odafigyeléssel tudjuk meghálálni. Egy négy hétvégés képzést tudunk nyújtani számukra, amelynek köszönhetően fejlesztik oktatási tudásukat és képességeiket. Ehhez négy helyi szakmai képző segítségét kérjük. Igény volt egy oktatói kézikönyv megírása is, amely hosszú távon segíti a tanítók munkáját, de szeretnénk ezt majd széles körben is bemutatni, más pedagógusok számára is elérhetővé tenni” – emelte ki Furus Levente, a Turul Iroda elnöke.
Szabó Adél Júlia, a Turul Iroda programvezetője hozzátette: „2012 óta működtetjük a Berde Mózsa kört. A #childstepsnek köszönhetően egy oktatói kiadványt is ki fogunk adni, amelynek célja, hogy segítse az oktatók munkáját, egyfajta útmutatóként szolgáljon számukra. A kiadvány struktúrájában egy tanévet fog át, amelyben helyet kapnak a jeles ünnepek, ehhez kapcsolódó tevékenységek, különböző gyakorlatok és feladatok, egy teljes tevékenység lebonyolítása az elejétől a végéig. A gyerekfoglalkozások keretében a rendszeres heti tevékenységben lehetőség lesz külső oktatók bevonására is, összesen tíz oktatót szeretnénk bekapcsolni egy-egy témában, lehetőleg olyanokat, akik alig jutnak el hasonló tevékenységekre. Egyfajta cserekapcsolatot is elindítunk, ahol egy adott település fogadja a más település gyermekeit egy adott program szerint arra a napra. Cél, hogy megismerjék egymás és azt a települést, ahol az adott program zajlik. Minden helységben megvalósul majd egy kisebb önkéntes akció is, ezzel az a cél, hogy az önkéntességre valós nevelés már kisebb korban elkezdődjön.”
A projektet a Turulmadár Egyesület valósítja meg a Baróti Gaál Mózes Általános Iskolával, a Nagyajtai Kriza János Gimnáziummal és a Középajtai Benkő József Általános Iskolával partnerségben, az Active Citizens Fund Románia támogatásával, a programot Izland, Liechtenstein és Norvégia finanszírozza az EGT Alapok 2014–2021 által. A teljes projekt költségvetése 81.072,00 euró, amelynek 7,49%-a önrész, vagyis a szervezet hozzájárulása.
(A Turul-iroda közleménye nyomán)