Nem kell szemétkedni egy volt munkásember baján. Az ilyen megjegyzéseket tartsa meg magának az aki írta.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az idős férfinak egykor munkakönyves állása volt a gépgyárban (IMASA), azt követően dolgozott a vízműveknél, a helyi tanácsnál és a bútorgyárban is. A konténer még tavasszal gyúlt meg. Azt mondja: nem merül fel, hogy ő okozta volna a tüzet, hisz éppen gyufáért lépett ki, hogy begyújtson, s mire hazaért, lángokban állt a konténer. Nem vádol senkit, de úgy gondolja: „suhancok” gyújthatták fel a lakásául szolgáló fémdobozt. Úgy véli: nem kellett kívülről dolgozni ezen, hisz olyan ajtaja volt annak, hogy „azt még a szél es kinyitotta”.
Senki sem buta, hogy elárulja
– Ezt nem lehet kijavítani, azóta a pléheket is leszerelték róla – mutatja a valóban nagyon rossz állapotban lévő konténert, amin – ennyi idő után – nem könnyű megállapítani, hogy a tűz tett-e nagyobb kárt benne, vagy azok, akik utólag szétfeszegették. Mint fogalmaz, „hallgatérozott mindenfelé”, hogy kiderítse, hogy ki gyújthatta fel a konténert, de „senki sem olyan buta, hogy elárulja magát”.
A szerencsétlenül járt férfi bevezetett mostani „lakásába” is, egy háromszor három méteres, valószínűleg pajtának épült faépítménybe, amelyben egy ágy és egy kályha teszi ki a döngöltföld-alapú helyiség berendezését.
Testvére véleménye szerint az a gond, hogy a fiatalok „egyáltalán sem tisztelik az időseket”, gúnyolódtak bátyjával, bosszantották, dobálták a konténert, zörgették az ablakát, ugrándoztak a fémház tetején.
Az önkormányzatnak Péter Szabolcs, a Sepsi GAL Egyesület munkatársa jelezte, hogy mi történt. Az őrkői romák integrálására pályázatot nyert szervezetre tulajdonképpen nem tartozik ez a probléma, de megpróbált az önkormányzaton keresztül segíteni.
Tóth-Birtan Csaba alpolgármester megkeresésünkre elmondta: nem annyira azzal van a gond, hogy valamennyi kár keletkezett, hisz az évekkel ezelőtt kihelyezett konténerek nagyrészt amortizálódtak, hanem az, hogy nem tudják megoldani az öreg problémáját: szükséglakásuk nincs, a szociális lakásokhoz csak hosszas procedúra után lehet hozzájutni, a már most is hosszú várakozási listáról nem is beszélve.
„Mi odaállunk, és felépítjük a szobát”
Az Őrkőn megoldásként azt látják, hogy testvére háza mellé, a Bálint-telek nevű helyre építenének egy szobát. Ehhez, az Őrkőn szervezett közadakozásból már beszereztek három raklap téglát, de nyilván ennél többre van szükség.
– Kellene még legalább egy ennyi tégla, vagy tizenöt zsák cement, egy szekérnyi fa, néhány lemez gipszkarton és pléh a fedéshez. Mi, a magunk részéről odaállunk, dolgozunk, és felépítjük a szobát, hisz én értek a kőművességhez, a szociális munkások pedig a segédek lennének – vázolja a lehetőségeket Ruzsa Pál, az Amenkha Egyesület vezetője.
A közösség úgy döntött, hogy újabb gyűjtést indít a telepen, hogy építőanyagot vásároljanak, mert „nem szeretnének kéregetni”, de arra számítanak, hogy jó szándékú vállalkozók vagy egyszerű polgárok „felpótolják” majd a hiányzó összeget. Kapcsolattartónak Dima Györgyöt nevezték ki, de rendelkezésre áll Szabó Attila, a Sepsi Rádió Szociális háló című műsorának szerkesztője is, aki több programot is futtat az őrkői romák megsegítésére.
Nem kell szemétkedni egy volt munkásember baján. Az ilyen megjegyzéseket tartsa meg magának az aki írta.
Isten áldja Öreget
A tanács a megpályázott milliókból majd épít neki luxus villát.