Védett lakásokra pályáznának Sepsiszentgyörgyön
Fogyatékkal élők számára létesítene védett lakásokat egyik üresen álló ingatlanában ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mindenkit megviselt az elmúlt időszak az oktatási rendszerben, hiszen olyan új helyzettel szembesültek a diákok és tanárok egyaránt, amire nem volt kidolgozott terv vagy tanmenet – mondja Béres-Márton Norbert, a háromszéki középiskolások egyesülete, a KOVAKÖ elnöke. Úgy látja, a diákok kezdetben örültek az online tanításnak, hiszen a kevesebb interakció több pihenést jelentett. Később azonban megjelentek ennek a negatív hatásai is. A kisiskolásokat nem tudták megtanítani a szülők írni, olvasni, számolni, műveleteket végrehajtani. A végzős nyolcadikos és tizenkettedikes diákoknak a felkészülés sokkal nehezebben ment.
A középiskolások egyesületének elnöke szerint az, hogy bezárták az iskolákat, még nehezebbé tette azon szülők helyzetét, akik nem a saját településükön taníttatják gyerekeiket.
– A kint- vagy bentlakások fenntartását lemondani, dokumentumokat eljuttatni az iskolához, bejárni felkészítőre, mindezt korlátozott kijárás mellett, nagyon nehéz lehetett a szülőknek, és anyagi pluszterhet is jelentett – magyarázta Béres-Márton.
Amennyiben az oktatás nem kezdődik el hagyományos módon, egészen biztosan megviseli majd a diákokat, hiszen számos dologról maradnak le: nem lesz lehetőség a diáktanács működtetésére, rendezvények, találkozók szervezésére, a közösségi élet formázására – osztotta meg aggodalmát.