Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bár a Kovászna megyei tanfelügyelőség február óta több szakaszban szervezi a tanári állások elosztását az oktatók között, még mindig üres 205 teljes és részkatedra. Az órákat azonban megtartják, így vagy úgy, de betöltik az órarend lyukait.
A legutolsó elosztáskor, szeptember 5-én 320 teljes és töredékkatedrát, illetőleg csak órákat hirdettek meg, az ezután fennmaradt hiányt az iskoláknak, a megyénkbeli 77 pénzügyi egységnek „önerőből” kell megoldania. A procedúra szerint meghirdetik a helyeket 30 napra, amelynek letelte után versenyvizsgát kell szervezni. Addig megoldás lehet, hogy az iskolán belül más tanárok pluszórákat is felvállalnak, behívhatnak nyugdíjas pedagógusokat, vagy más területekről „kölcsönözhetnek” oktatókat.
Ez különösen a szakképzésben jellemző, mestereket, szakoktatókat ugyanis egyre nehezebb találni, de a reálszakos tanárok is mind kevesebben vannak pályán, és a jelenleginél is nagyobb lehet a baj a következő 4-5 évben, ha az idősebbek nyugdíjba mennek. Román óvónőknek és tanítónőknek is bőven akad még hely a megyében. Területileg Árapatak és Bölön szenved a leginkább a szakképzett pedagógusok hiányától.
– Túl bonyolult a rendszer, ezért sok a hibalehetőség benne, le kellene egyszerűsíteni – véli Demeter Dávid, a Puskás Tivadar Szakközépiskola igazgatója. Náluk ezzel együtt a hétféle (!) oktatási formához (líceum, szakiskola, posztliceális oktatás, duális képzés, látogatásnélküli, sofőriskola) megtalálták az oktatókat, vagyis „meg van oldva a helyzet”, pedig az is nehezítő körülménynek számított, hogy a hét elején még mindig iratkoztak, átiratkoztak a hanyagabb tanulók.