A templom körüli fák kivágásától tartanak Zalánpatakon
A katolikus templom és a környezete tervezett felújítása osztja meg Zalánpatakon a k...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A háromszéki község egyik legnagyobb finanszírozási szerződését írta alá a minap Bukarestben Demeter Ferenc mikójfalusi polgármester és Adrian Veștea fejlesztési miniszter. Az Anghel-Saligny kormányprogram révén a község több mint 2 millió euró támogatást nyert a belterületein fekvő, 3,25 kilométer hosszú szakasz korszerűsítésére. Minderre szükség is volt Mikóújfaluban, hiszen a lakosság körében egyre gyakrabban tértek vissza az utak állapotára vonatkozó kérdések és megjegyzések.
Megkeresésünkre Demeter Ferenc jelezte, valóban hosszú út vezetett a finanszírozási szerződés aláírásáig, a pályázatot ugyanis már decemberben benyújtották, azt megelőzően pedig évekbe telt, míg nagyjából rendezni tudták a községbeli birtokviszonyokat. Mint mondta, a település általános urbanisztikai terve 2004-ből való, abból az időszakból, amikor Málnás község önállósodott Mikóújfalutól. Ezután évekig nem volt tisztázott területhatár, mert nem tudtak megegyezni a falvak. Miután ez lecsengett, újabb akadályokba ütköztek.
„Nehezek voltak az elmúlt évek, mert az utcáink közül egyik sem volt telekkönyvezve. Gyakorlatilag nem tudtuk bizonyítani azt, hogy jogilag hozzánk tartoznak. Utána jött a tervezés, ami egy ekkora községnek, mint Mikóújfalu, elég nagy költség” – fejtette ki a polgármester, aki szerint az engedélyeztetés is rendkívül hosszas folyamat volt, most azonban remélhetőleg sikerül előrébb lépni.
A tervek szerint vízelvezető sánc is épül a szakaszon, ahol meg tudják oldani, le is fedik a gyalogos közlekedés megkönnyítéséért. „Bízom benne, hogy nem lesz óvás a közbeszerzésen, jelenleg ez a legnagyobb félelmem. Utána következik még egy nehezebb fázis, az önrész kitermelése” – magyarázta a községvezető, hozzátéve, hogy 485 ezer lejes hozzájárulással számol az önkormányzat ebben a projektben.
A polgármester állítja, hogy minden idők legnagyobb finanszírozási szerződését kötötték meg, viszont nem ez az egyetlen nagyobb volumenű beruházás. A kultúrotthon felújítására, hőszigetelésére az Országos Helyreálítási Terv (PNRR) keretében pályáztak 1,9 millió lej értékű támogatásra tavaly, jelenleg egyetlen engedély megszerzése hiányzik, a kivitelezési terv elkészült. Továbbá a Környezetvédelmi Alaphoz is benyújtanak a közeljövőben egy pályázatot, amellyel a községen átfolyó patak bal partját csatornáznák.
Fotó: Tuchiluș Alex