A rabszolgamunkára fogottaknak itt segítenek visszailleszkedni a társadalomba
A sepsiszentgyörgyi hajléktalanszállón a megszokott ügymenettől eltérően most sürgős...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Gyűjtés, vagy átverés?
Országos szinten számtalan precedens volt arra, hogy beteg gyermekekre hivatkozva vertek át adakozó személyeket. Lapunk arról kérdezte a háromszéki hatóságokat, hogy milyen tanácsokkal látnák el azokat a személyeket, akik az utcán nemesebb célokért adnak kisebb- nagyobb összegeket. Mindezt annak tükrében tettük, hogy az elmúlt hetekben több személy is jelezte, leállították Sepsiszentgyörgy központjában, és pénzt kértek tőlük beteg gyermekek megsegítésére. Tolvaj-Marin Nicoleta, a Kovászna megyei rendőrség szóvivője érdeklődésünkre elmondta, ilyenkor mindenki saját belátása szerint adakozik, ám érdemes ellenőrizni pár adatot, mielőtt pénzösszeget adunk egy személynek. „Kérjük meg az adománygyűjtőt, hogy mutassa fel azt az iratot, amellyel erre delegálják, hiszen az ilyen gyűjtések, alapítványok, egyesületek megbízásával zajlanak, mi több, az elvett pénz ellenében számlát is kell adjon az illető” – részletezte a szóvivő, kifejtve, hogy más megyékből, településekről érkező személyek a helyi polgármesteri hivatalnál kell jelezzék, ha adománygyűjtésre érkeznek az adott településre. Az illetékesek ez ügyben a leghatékonyabbnak mégis azt tartják, ha az adományozók felkeresnek különféle – segítségre szakosodott – alapítványokat, egyesületeket (akár az internet, média segítségével is), és ezek székhelyén, vagy hivatalos bankszámlájára utalva adják át adományaikat. <<
Állatvásárok
továbbra is letiltva
Az állatvásárok, takarmánypiacok működtetése továbbra is tilos – tájékoztatott tegnap a Kovászna Megyei Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Igazgatóság vezetősége. A figyelmeztetés azért is időszerű, mert a múlt héten Bodzaforduló polgármestere – mint arról lapunk is beszámolt – a megyehatárokon felállított sertéspestis-szűrőpontok megszüntetésével párhuzamosan hirdette meg a médiában, hogy náluk újra működik a barompiac. Dr. Sikó Barabási Sándor megyei főállatorvos elhamarkodottnak ítélte a polgármester akcióját, még akkor is, ha ott köztudottan inkább gabonát, takarmányt, mintsem állatokat adnak-vesznek.
Érdeklődésünkre elmondta, legutóbb tegnap reggel egyeztettek a bodzafordulói polgármesterrel, akit végül sikerült jobb belátásra bírni, így újra felfüggesztették a barompiac működését Bodzafordulón.