És a szépmezői és csernátoni paradicsomtermelő másfajta paradicsomot nevel-e, mint a kereskedelemben található műanygút, rágós, belül fehér, kemény héjút?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egy szépmezői és egy csernátoni termelő is részt vesz a kormány által kezdeményezett programban, amelynek a hazai paradicsomtermelés fellendítése a célja. A szüret novemberben esedékes.
A két termelő már elültette a magokat, egyelőre még nem kell fűteniük a melegházaikat – mondta el megkeresésünkre Könczei Csaba. A Kovászna megyei mezőgazdasági igazgatóság vezetője szerint Háromszéken csak az év végi idényben gazdaságos igénybe venni a támogatást.
– Év elején itt sokkal hidegebb van, mint Románia déli részein, ezért gazdaságosabb a második ciklusban csatlakozni. Azzal számolunk, hogy október 10-ig talán nem kell fűteni a fóliasátrakat – mondja az igazgató.
Könczei arra számít, hogy a termelőknek sikerül betakarítaniuk a két tonna zöldséget, így jó esély van arra, hogy novemberben helyi paradicsomot ehessünk. A kormányprogram 3000 eurós támogatást biztosít azoknak a gazdáknak, akik legkevesebb ezer négyzetméteren termesztenek paradicsomot üvegházban vagy fóliasátorban, és a legalább két tonna termést értékesítik. A statisztikai adatok szerint a támogatás ellenére idén 20 százalékkal nőtt a paradicsomimport.
És a szépmezői és csernátoni paradicsomtermelő másfajta paradicsomot nevel-e, mint a kereskedelemben található műanygút, rágós, belül fehér, kemény héjút?
Mindennek meg van az ideje, mint a szalmakalapnak! Nyartol oszig egyen az ember paradicsomot ,telen pedig savanyu kaposztat, zakuszkat stb.Minden folias lassan egesz evben. Ezert akkor eszik az ember valami jo izut, ha meg tudja maganak termelni a kertecskeben a napsugar erlelte zoldseget.Ja, hogy azok nem olyan szepek, formasak mint a foliasok, az mas teszta.Na de az izuk???