Védett lakásokra pályáznának Sepsiszentgyörgyön
Fogyatékkal élők számára létesítene védett lakásokat egyik üresen álló ingatlanában ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Vidéki Beruházások Finanszírozási Ügynökségénél (AFIR) elnyert pályázat mintegy 400 ezer euróval támogatja a céhes városi Apor Péter Szakközépiskolát, amelyből az intézmény egy 40 – 50 ezer eurós traktort, illetve egy vezetési szimulátort szeretne beszerezni. A legnagyobb értékű projekt azonban a zöldségfarm létrehozása lenne.
„Iskolánknak van egy 20 hektáros területe Kézdivásárhely Csernáton felőli kijáratánál, ott kerítenénk körbe egy 25 áras részt, amelyen működne a farm” – magyarázta Constantinescu Herman igazgató.
A nyertes pályázatot Lázár Zsolt és Lázár Kinga, a szakközépiskola tanárai írták. Utóbbi elmondta, a professzionális üvegház mellett egy korszerűen berendezett tanterem, valamint öltöző, mellékhelyiség is épül. Mindez napelemek segítségével lesz fűtve, de a pályázat magában foglalja továbbá az öntözéshez szükséges víztartályt, illetve egy rotációs kapa beszerzését is.
„A szerződés aláírásától számítva másfél év áll rendelkezésünkre mindezt tető alá hozni, 2026 nyarára tehát el kell készülnie” – tette hozzá.
Az iskola igazgatója kiemelte: „Nagy tételben megtermeljük a burgonyát és a gabonát, de szeretnénk, ha nem kellene megvásárolni a különféle zöldségeket a konyhára. Az önellátásban fog tehát segíteni ez az üvegház. Emellett azonban arra is jó lesz, hogy diákjaink végezhetik ott gyakorlatukat” – emelte ki Constantinescu.
Habár az eredeti tervekhez nem tudták tartani magukat, jó ütemben halad az iskolaépületek felújítása. Tavaly augusztusban kezdték, jövő év végére befejezhetik.
„Nagyon jó ütemben haladnak a munkálatok, bent már a falakat simítják, a vezetékek el vannak helyezve” – kezdte az igazgató. Mint mondta, több csapat is dolgozik jelenleg az intézményben, így kívül-belül látszik a haladás.
„Az A épület főtér felöli oldalát már lefestették, nemsokára a zászlók, az iskola emblémája is visszakerülhet rá. Az építők azt mondták, remélhetőleg 2025 végére, 2026 elejére befejeződnek a munkálatok” – tette hozzá az iskola vezetője.
Az iskolaépület modernizációja mellett a tantermek korszerű, a szakoktatáshoz szükséges eszközökkel való felszerelését is magában foglalja a Regionális Operatív Program keretében elnyert, három és fél millió eurós pályázat. Mindemellett az intézmény vezetősége saját forrásból is szeretné támogatni a megújulást.
„A bentlakás épületét saját forrásból szeretnénk lefestetni, hogy összhangban legyen a többi épülettel. Továbbá folynak a tárgyalások arról, hogy a kerítést és az udvart is modernizáljuk. Iskolánk 20 hektár területen termeszt jó minőségű burgonyát és gabonát, így abból van bevételünk, amit erre fordíthatunk” – emelte ki Constantinescu.
Mint mondta, remélik, hogy még a hideg idő beállta előtt sikerül az A épület külső munkálatait befejezni, de télen sem tétlenkednek, tavaszig a benti dolgokkal haladnak majd, festenek, parkettáznak.
„Úgy értesültem, reménykedhetünk abban, hogy a következő tanévre már visszaköltözzön a diákok nagy része az iskolánkba, ha az A épület annyira elkészül” – mondta. Jelenleg két osztály működik a régi helyén, a többieket a Bod Péter Tanítóképző és a Gábor Áron Szakképző Líceum fogadta be.
Szabó Barbara