Kézdivásárhelyen újra Szilveszter Szabolcs az alpolgármester
Kézdivásárhely képviselő-testülete november 4-től, hétfőtől immáron teljes létszámba...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Erdővidéken már sokan, sokszor értekeztek arról, hogy lehetne a romákat beilleszteni a társadalomba, de az okoskodások ez idáig különösebb eredményre nem vezettek. Bölönpatakon a Sikó Imre polgármester vezette önkormányzat gondoskodásának, törődésének köszönhetően a körülbelül 1500-as lélekszámú roma közösség élete ugyanis változóban, javulóban.
Ezt a javulást szorgalmazta az a találkozó is, melyet a gyulafehérvári Caritas székelyudvarhelyi fiókjának fiatal önkénteseivel tartottak múlt héten a bölönpataki közösségi házban, ahol a község vezetői mellett jelen volt Drăgan Alexe is. A cigányvajda látleletet nyújtott a bölönpataki cigányság mai helyzetéről, közösen pedig arra keresték a válaszokat, mit lehetne még tenni az érdekükben, ugyanakkor milyen gyakorlatba ültetett jó példákat vihetnének át az önkéntesek Bölönpatakról más roma közösségekbe.
Drăgan kifejtette, Bölönpatakon már hiába keresik a cigánytelepekre jellemző faluképet az ide tévedők, mert itt már nem látni a mélyszegénységet, a mezítláb szaladgáló gyermekeket. Sőt, szebbnél szebb, takaros házak nőnek ki a földből, annál fogva, hogy a közösség tagjai közül sokan külföldön dolgoznak, a szerzett pénzből pedig házakat építenek maguknak, s nem is akármilyeneket. Ráadásul, olyan jó mesteremberek, hogy mindent maguk csinálnak: példaként hozta fel egyiküket, aki bár írni nem tud, házának tervét maga készítette el. A vajda szerint az összetartozás a pünkösdista vallásnak köszönhető, a romáknak imaházuk is van Bölönpatakon, melyet jelenleg is bővítenek: emeletén vendégszobákat alakítanak ki.
A helyi szorgalomra az önkormányzat is rálicitál: pályázatok révén segíti a romákat, felnőttoktatást szervez számukra, vállalkozásra buzdítja őket, odafigyelnek az egészségügyi nevelésükre, oktatásukra és folytathatnánk a sort. Miután tájékozódtak a helyiek helyzetéről, a tapasztalatcserére érkezett önkéntesek vezetője, Vass Orsolya lapunknak úgy fogalmazott, projektjeik révén ők is segíteni szeretnék a közösséget, mindenre nyitottak, de előtérbe helyeznék a felnőttek szakmai kompetenciáinak fejlesztését, s azt, hogy azok révén állást találhassanak maguknak a bölönpataki romák.
Hajrá! Asta da! Írni nem tud, de rajzol!😆
Kinek van hivatalos építkezési engedélye?! Ki fizet adót? Nyugdíjalapot, egészségügyi járadékot?! Ha már nem rohan mezitláb, miért nem megy óvodába, iskolába?!