szerintem nincs olyan tema amihez a antal arpad nem tudna hozzaszolni :))))
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A polgármester elmondta, sokkolták a történtek, amit az is tetőzött, hogy az elmúlt két hónapban a belügy- és az igazságügy-miniszter egyaránt úgy nyilatkozott, a drogprobléma kicsúszott a kormány kezéből. Először Cătălin Predoiu ismerte be, hogy „a felnőttek drogfogyasztását illetően elveszítettük a csatát, a fiatalok megvédésére kell koncentrálnunk”, míg Alina Gorghiu szeptemberi nyilatkozata szerint „több millió drogfogyasztó van az országban, de mindenkit nem zárhatunk börtönbe”. A drogprobléma aktualitása, súlyossága cselekvésre sarkallta az elöljárót, de elmondása szerint nem akar a ló túlsó oldalára átesni, és a román állam részéről sokszor tapasztalt „hórukk-módon” eljárni, vagyis egy gond évekig, évtizedekig történő hanyagolása után egy tragédia bekövetkeztével kapkodni és látszatmegoldásokat keresni.
Az emberhalált okozó kutyatámadások esetét, illetve az azt követő törvényszigorítást hozta fel példának, no meg a szociális otthonok kampányszerű ellenőrzését, többnek a bezárását a Voluntari-ban és Marosbárdoson feltárt visszaélések után. A Colectiv-tűzvész is ebbe a sorba illeszkedik, hiszen utána a katasztrófavédelem annyira megszigorította a tűzvédelmi intézkedések számonkérését, hogy „azóta sem működik rendesen az ország”, sok beruházás kivitelezését hátráltatják. „A megoldásoknak is folyamatokról kellene szólaniuk, nem hirtelen intézkedésekről”, vélekedett az elöljáró.
Antal Árpád még a sepsikőröspataki vadkender-ültetvény nyilvánosságra kerülése előtt találkozott a tanügyi intézmények vezetőivel, az összejövetelre pedig meghívta a DIICOT megyei irodájának főügyészét is. „Nagyon konstruktív beszélgetést” folytattak arról, hogy miként van jelen (ha jelen van egyáltalán) a drog az iskolákban, mit lehet tenni a fiatalság védelme érdekében.
Azonban a polgármester ennél radikálisabb lépések megtételét is elengedhetetlennek tartja. Azt fontolgatja, hogy egy közvitát indít el ez ügyben, bevonva mindazokat a szereplőket, akik érintettek lehetnek a drogok forgalmazása, fogyasztása kapcsán, ezúttal ideértve az alkoholt és a cigarettát is, tehát nemcsak a szülőket, hanem kereskedőket, vendéglátóegységek tulajdonosait is.
Amennyiben a vonatkozó (kétértelmű) jogszabály lehetővé teszi, Antal Árpád azt szeretné, hogy ott, ahol a kiskorúaknak cigarettát, alkoholt adnak el, egy helyi tanácshatározat alapján az első vétség esetén egy napra vagy egy hétre felfüggesszék az egység működési engedélyét; ha azonban ez többször is előfordul, akár a végleges bezárás is megfontolás tárgyát képezhesse. Jelenleg a helyi rendőrségnek csak arra van felhatalmazása, hogy bírságoljon, ha kiskorúak számára alkoholt vagy cigarettát árusítanak. Ha helyi szinten, tanácshatározattal nem lehet kellő szigorral fellépni az ilyennemű törvényszegés ellen – mert például a prefektúra megtámadja a helyi önkormányzat határozatát –, akkor a parlamenthez vagy a kormányhoz fordulnak jogszabály-módosítás érdekében, jelentette ki Antal.
A városvezető szükségét látja annak, hogy a 14. életévüket betöltő fiatalokkal tudatosítsák, büntetőjogilag felelősségre vonhatók, amennyiben drogfogyasztáson vagy -eladáson, terjesztésen – akárcsak átadáson – rajtakapják őket. Szerinte a drogok elleni fellépésnek helyet kell szorítani az iskolában, akár osztályfőnöki órán, akár azon kívül, a diákokkal és tanárokkal egyaránt foglalkozni kellene ezen a téren. A felvilágosításból az önkormányzat is kivenné a részét, illetve zöldvonal létesítése is szóba jöhet, hogy lehetőséget adjanak az ilyen természetű kihágások jelentésére (nyilván diszkréten kezelve a betelefonáló identitását).
A megyei rendőrség friss közleménye is azt tükrözi, hogy a drogfogyasztás jelensége egyre szélesebb körben terjed: míg tavaly a közutakon 16 sofőrre sikerült rábizonyítani tiltott szerek használatát, idén 29-re emelkedett ez a szám. A sepsiszentgyörgyi önkormányzat ezért fontolóra veszi, hogy a megyei tanácshoz hasonlóan drogokat kimutató készülékek beszerzésével támogassa a megyei rendőrség forgalmi osztályát.
A fentebb említett „hórukk-megoldások” következtében sok olyan beteg is utcára került a valamilyen rendellenesség miatt felszámolt, megszüntetett szociális otthonokból, akiknek az elhelyezése egyaránt gondot jelent a hozzátartozók és a szociális védelmi rendszer számára. Többek között pszichés betegekről van szó, akiknek a beazonosítása hosszabb folyamatot vett igénybe, és akiknek az ellátásáért fizetett az önkormányzat, hogy a helyi lakosság biztonságát és nyugalmát szavatolja, mondta Antal Árpád.
Volt olyan személy, aki tűvel szurkálta az embereket a piacon, és olyan is, aki a tömbházlakásban rakott tüzet. Sok beszámíthatatlan egyénről lemondanak a hozzátartozók, és ilyenkor hivatalos eljárással a polgármestert jelölik ki gyámjuknak. Kevés olyan intézményben vállalják a felügyeletüket, a szentgyörgyiek számára is többnyire megyén kívül találtak elhelyezési lehetőséget.
Egy adott pillanatban azonban a gyermekjogvédelmi és szociális ellátási igazgatóságon keresztül értesítették a helyi hatóságot, hogy a felszámolt marosbárdosi otthonból 48 órán belül hozzák haza a háromszéki betegeket, részletezte az előzményeket a polgármester. Elhelyezésükre most a kormánytól várnak hosszú távú megoldást, természetesen addig is keresik a lehetőségeket arra, hogy a közösség, no mega a saját érdekükben is egy befogadó intézményt találjanak számukra.
Fotó: Kristó Gothárd Hunor
szerintem nincs olyan tema amihez a antal arpad nem tudna hozzaszolni :))))
A vadkenderrel jó eséllyel lehet gyógyítani a rákot ! Nem hiába van tiltólistán a gyógyszermaffia „jóvoltából !
Melyik rákot?
En is ezt kerdeznem, mert sokan gyogyitanak rakot papolassal, csodakkal, gombakkal, a vegen az eredmeny ugyanaz…hagyjuk a meseket.
Mit szívsz Antal?! 1másnak mondotok ellen?! Fruzsi a tabaco kiértékelése után mondta, h mindenki „tiszta” volt!😉 Nem volt gond!
Ha vmi szar, előszeditek a tanárokat! Már 5-8 ban meghaladia őket a cigizők vadászata! 9-12 ben nyíltan a kapu előtt szívják a pipát😊