Es a tombhazak elotti parkolban,evek ota hanyodo autokot miert nem lehet elszallitatni? A rozsda megette es ott foglal el egy helyet ! Az uj autot a tulaj hasznalja es a rozsdas egy parkolohelyet foglal!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nemcsak szerdánként, amikor piacnap van Baróton, de más hétköznapokon is gondot jelent az üzletek előtti parkolás. László Sándor, Barót város főépítésze a helyzet orvoslását egy általános, városszintű rendezésben látná, úgy véli, egy helyi határozatot kellene hozni a parkolás szabályozására, a szabályok betartását pedig a helyi rendőrségnek kellene felügyelnie. Minthogy Baróton sem helyi rendőrség, sem pedig parkolási szabályzat nincsen, egyelőre a sofőrök jóindulata a mérvadó, az szabja meg legtöbbször, hogy jut-e másnak is hely a parkolóban. De nyilván, nemcsak.
A főépítész szerint Baróton az egyik fő gond az, hogy senki sem szeret még néhány métert gyalogolni, ha például valaki a központi, Kossuth utcában levő üzletben szeretne vásárolni, előtte akar megállni, holott ott nincs megállóhely, miközben nem messze, a volt bányairoda előtti parkoló félig üres, de az autós vásárlók úgysem azt választják.
Kedden mi is tettünk egy kört autóval a városban: a volt bányairoda előtti parkolóban valóban sok üres hely volt, kissé távolabb, a CEC-Bank előtti, tizenhárom férőhelyes parkolóban viszont alig került egy üres hely – itt rendszerint nehezen lehet megállni. Hasonló helyzetet találtunk az Új soron lefelé is: már a kanyarban parkolt egy autó szabálytalanul, de az egyirányú utca egyik sávját teljes hosszában elfoglalták az autók – mint általában.
Szemközt, a tömbházak között egy méretes terepjáró a zöldövezeten parkolt, valószínűleg azért, hogy jobban feltűnjön. A központban sem találtunk a vártnál jobb helyzetet: autók hegyén-hátán, egy szabad helyet az üzletesek lefoglaltak, valószínűleg az érkező áruszállító autó számára, más szabad hely nem volt. A parkolási helyzet láttán talán egyértelműen megállapítható, hogy Barótnak ez a gondja megoldásra vár, a kérdés csak az, hogy ki és hogyan tudja majd megoldani?
A főépítész szerint a város urbanisztikai bizottságának tagjai már tárgyaltak és a következőkben még tárgyalnak a kérdéskörről, felmerült a fizetéses parkolás bevezetésének lehetősége, ami oda vezetne, hogy ki-ki bizony meggondolná, hol és mennyi ideig parkol. Ugyanakkor sokan jelezték a hivatalnak, a tömbházban lakók közül, hogy foglalnának maguknak parkolóhelyet lakásuk közelében, de itt is mérvadó lenne a pénz: akinek két vagy annál több autója van, az már mélyebben a zsebébe kellene nyúljon a parkolóhelyek fenntartásáért. Baróton rendezésre vár a garázsok helyzete is. Számtalan, évekkel ezelőtt fából épített garázs tarkítja a várost, amiket eddig még egyetlenegy polgármester sem mert megpiszkálni. Legutóbb 2018 elején vetődött fel egy tanácsülés erejéig a parkolóhelyek és garázsok helyzete Baróton, de az üggyel azóta se foglalkozott senki. Akkor Molnár Orsolya tanácsos tolmácsolta a lakók kérését, hogy bérbe vennének parkolóhelyeket, a polgármester akkor azt mondta, nehéz döntést hozni, mert sok a pro és a kontra vélemény.
Es a tombhazak elotti parkolban,evek ota hanyodo autokot miert nem lehet elszallitatni? A rozsda megette es ott foglal el egy helyet ! Az uj autot a tulaj hasznalja es a rozsdas egy parkolohelyet foglal!
Attól, hogy fizetőssé teszik a parkolást, még nem lesz több a parkolóhely. Nem hasznot húzni kell egy tragikus helyzetből, hanem megoldani!
Örülök, hogy végre a sajtó is felfigyelt arra, ami igazán fontos. Gyakoroljon nyomást a politikumra és a társadalomra. Legyen mérce, hang, kiáltó szó. Kérdezzen, kérjen interjút újra, ne hagyja veszni a közügyek legjavát!
A baróti adózik az autója után ide, Barótra.
Még parkolási díjat is fizessen?
Hát ne, a baróti ne fizessen!!!
és tegyük hozzá,hogy a napi vendégek össze-vissza parkolnak a városban…de ez azért is van mert alig vannak kijelölve a parkolóhelyek jól látható vonalakkal…pl.Profinál…aztán 2 autó úgy parkol le hogy egy másik már nem fér be hogy az ajtót kinyissa.
„autók hegyén-hátán”
Ezek szavak egymás hegyén-hátán.
Inkább: autók egymás hegyén-hátán
a bányairoda előtti parkolóba beállni vagy kiállni az út minősége miatt veszélyes ,leszakad a kereke a járgánynak.