Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Elsősorban a legelőkre lehetne tanúsítványt szerezni, ezek a megye mezőgazdasági területeinek felét teszik ki (a másik fele szántó) – vélekedett. Gyakorlatilag már most sem műtrágyázza senki a legelőket, így az igazgató arra biztat mindenkit, hívják le az elérhető támogatásokat. Motivációnak az is jó, hogy a 2023–2027-es finanszírozási periódusban jelentős összegek lesznek előirányozva erre a célra. Igaz, vannak kritériumok, amiket teljesíteni kell, és a gazdáknak is nagyon jól informáltaknak kell lenni ez ügyben, meg az ellenőrzések is szigorúak, de a megye elsősorban nem a mennyiségből, azaz a nagy területek műveléséből nyerhet profitot, hanem inkább a minőségből. Jelenleg a szántók mintegy 3%-a, a legelők mintegy 12%-a biominősítésű.
Sok kistermelő élhet továbbá a hegyvidéki településeknek járó plusztámogatással, ami a kultúrától függetlenül hektáronként 100 euró, remélhetőleg jövőre a megyéből még 10 település foglalható bele ezek listájába – közölte Marius Popica. Az ügynökség tehát tesz a kisgazdákért, az ő fennmaradásuk is fontos a nagygazdálkodás mellett, jól kiegészíti egymást a kettő – vélekedett az igazgató.
Elismerte, a nagykultúrákban nehezebb a biogazdálkodást megvalósítani (azokban a gyomirtózás olykor szükséges), de nem lehetetlen. Vannak agrármérnök nagygazdák, akiktől a megyében tanulni lehet a tudományos természetközeli gazdálkodást, például azt, hogy zöldtakarással, a növényi maradékokat lebontó enzimekkel és a korhadék visszaforgatásával védjék a földeket a kiégéstől, miután azokról betakarítják a terményeket.