Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Továbbra is hibáktól hemzsegő tűzvédelmi terveket, engedélyeztetési igényléseket kapnak kézhez a Kovászna megyei tűzoltóság szakemberei. Ezeket nem tudják jóváhagyni, így ha csökken is a tűzvédelem nélküli épületek száma Háromszéken, ez a folyamat csigatempóban zajlik, annak ellenére, hogy az igénylések 1,13%-kal nőttek az elmúlt év első negyedéhez képest.
Lapunk érdeklődésére Zară Sorin Alexandru, a megyei tűzoltóság megelőzési osztályának vezetője elmondta, számos tervező nem a megyéből kerül is, emiatt „más koncepciókkal”, felszínesebb törvényértelmezésekkel állnak elő. Az általuk készített terveket nem tudják elfogadni.
Ami az iskolákat, óvodákat illeti, ha az év elején például 60 tűzvédelem nélküli, a tanügyhöz tartozó háromszéki épületről beszéltek a lánglovagok, jelenleg ez a szám 57-re tehető. Arra a kérdésünkre, hogy aggasztónak tartják-e ezt a statisztikai adatot, az illetékesek kifejtették, annak tükrében, hogy a témakörben a befektetéseket az állam finanszírozza, a helyzet nem nevezhető kétségbeejtőnek, hiszen országos szinten rengeteg tűzvédelem nélküli iskolaépület van, így anyagi okok miatt sem tudják mindeniket a törvényes előírásoknak megfelelővé tenni. Megyénkben az érintett intézmények igazgatói megtették ugyan a megfelelő lépéseket, ám amikor a régi épületeknél (amelyek amúgy az egykori követelményeknek megfelelnek) költséges szerkezeti módosításokba ütköztek, megtorpantak. Ennek ellenére bár a tűzvédelmi engedély hiánya aggasztó, az iskolák gyakorlatilag biztonságosak, ezt igazolja, hogy országos szinten sem történtek katasztrófák ezekben az épületekben. Háromszéken sem azonosítottak olyan iskolát, ahol olyan reális veszélyhelyzet állna fel, ami miatt meg kéne szüntetni az ottani tevékenységet – összegeztek a lánglovagok.