Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Háromszéken az ivóvíz- és szennyvízhálózat számos vidéki településen alkalmatlan arra, hogy a sepsiszentgyörgyi Közüzemek Rt. átvegye működtetését, pedig a szakemberek szerint egy kisebb méretű vízszolgáltató indulásból bukásra van ítélve.
Jelenleg a sepsiszentgyörgyi Közüzemek Rt. a megye 4 városában (Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen, Kovásznán és Bodzafordulón), illetve számos községben, faluban szolgáltatja az ivóvizet (Árkos, Illyefalva, Uzon, Gidófalva, Bodok, Szentkatolna, Szentlélek, Bárkány és Szitabodza).
Kozsokár Attila aligazgató érdeklődésünkre kifejtette, akad olyan település is, ahol saját erőből akarják megoldani a vízszolgáltatást, ám ez hosszú távon nem fog működni, már törvény is szabályozza ezt.
Több településen viszont átvételre alkalmatlan a struktúra: számos – pályázati pénzzel sürgősen összecsapott, amúgy vadonatúj – hálózat, szennyvíztisztító már a tervezésben hibás.
– Általában ilyen esetekben a tervezők nem az önkormányzatok érdekeit tartják szem előtt, nem érdekli őket, hogy az általuk átadott munka utólag működőképes-e – panaszolta Kozsokár.
De akad olyan is, ahol önerőből, a lakosok építették ki a hálózatot, ezt pedig nehéz átvenni jogi szempontból, mivel magánterületeken futnak a csövek.
– Ha elég nagy a hálózat, sok fogyasztó van, akkor nyereségesen lehet működtetni, ellenkező esetben már nem, de a technikai követelmények sem elhanyagolhatók, hiszen ahhoz, hogy például egy tisztító a normáknak megfelelően tisztítsa a szennyvizet, ahhoz kell egy bizonyos hozam is. Sajnos, közel 15 évre visszamenően hiányos az elképzelés ezen a téren: sokan építettek, ám fejetlenül – összegezett a szakember, aki a megoldást egy egységes rendszerben látja.