Egy példa alapján 20000 eurót.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A vidéki önkormányzatok képviselői, a vadásztársaságok, azon állatorvosok, akiknek szerződésük van a polgármesteri hivatalokkal a medve elaltatására, a katasztrófavédelem, a csendőrség, a rendőrség, a környezetvédelmi hivatal, a környezetvédelmi őrség és erdőőrség vezetői mind felszólítást kaptak, hogy vegyenek részt a pénteki találkozón, amelyen a prefektus arra keresett megoldást, hogyan lehet előrelépni, kilépni ebből a jelenlegi állapotból, mikor folyamatosan veszélyeztetik az embe-rek életét és javait a nagyvadak. A medvék külterületen történő kilövését lehetővé tevő törvényt a találkozó napján még nem hirdette ki az államfő ( tegnap viszont már igen – szerk. megj.), pedig a medvekárokra és az állomány-túlszaporulatra igazából most már csak a kilövés lehetne megoldás, az áthelyezés sem működik, mert mint Benedek-Káplán Gábor, az Erdőőrség igazgatója is elmondta, a vadásztársaságok már nem fogadnak saját területükre medvét, az ő beleegyezésük nélkül pedig ezek nem helyezhetők át.
Mint azt lapunknak a gyűlés után Ráduly István elmondta, elsősorban azt nehezményezi, hogy az idei év első fél évében alig három kártérítési aktacsomót véglegesítettek, ami tekintve a medvetámadások nagy számát, elenyésző szám. Azt szerette volna tudni, mi ennek az oka, de a vadásztársaságok és a polgármesteri hivatalok egymásra hárították a felelősséget, sok településen pedig még nincsenek kialakítva azok a munkacsoportok sem, amelyek jogosultak lennének közbelépni, ha a nagyvad belterületen rongál vagy pusztít a gazdaságokban.
A kormánybiztos felszólította a hivatalokat és minden érintetett, hogy hatékonyabban foglalkozzanak a medvekárok adminisztratív részével is, magyarul: állítsák össze az iratcsomókat. Nagyon rövid, szerdai (azaz tegnapi) határidővel azt is kérte a megjelentektől, hogy nyújtsák be a vonatkozó törvény szükséges módosításaira vonatozó javaslataikat, amelyeket ő már e héten a kormány, illetve a szaktárca fele továbbít. Ezek között például olyanok lennének, hogy nemcsak az elpusztított állatokért, terményekért járjon kártérítés, hanem a felborogatott, tönkretett hűtőkért, leszaggatott kerítésekért, ajtókért is, illetve, ami még ennél is fontosabb, azonnal ki lehessen lőni a medvét, ha már ismert, többször visszatérő, kárt okozó példányról van szó.
Kovászna megyében 2022 első félévében mintegy 90 esetben okozott kárt a medve, ez a szám nagyjából azonos a tavalyi év hasonló időszakában regisztrált esetekkel – árulta el érdeklődésünkre Gheor-ghe Neagu, a Környezetvédelmi Hivatal igazgatója. Ehhez képest a megyének az idén hat év után először kiadott megelőzési kvóta szerint 13 medve lőhető ki.
Az ügyben megkérdeztük Máthé Árpádot, Árkos polgármesterét is, aki vadászként is rálát e kérdésre. Ő ezúton is mindenkit bátorít, hogy jelentse a kárt a hivatalban, mint elmondta, ők a községben történt két támadás esetében az aktacsomókat összeállították és továbbították. Úgy gondolja, abban igaza volt a prefektusnak, hogy bombázni kell az állami hivatalokat e jelentésekkel, a módosító javaslatokkal viszont a törvény közmeghallgatásának idején kellett volna jelentkezni.
Fotó: depositphotos.com
Egy példa alapján 20000 eurót.
Ráduly István prefektus naponta szólalt fel az oltás érdekében, a medvékkel kapcsolatosan nagy a csend. Az ember élete csak akkor számít, ha a gyógyszeripar húz hasznot belőle?
Na hány ember halt meg medvetámadásban és hány COVID-ban?
S arra a kerdesre nincs semmi iras e cikkben hogy mit kap a nagyvad altal megsebesitett ember aki szerencsejere nem vesztette eletet a talalkozas soran.Nembeszelve azzal a szenvedessel , remalmakkal amit ugyan megkap.Tehat a medve altal elpusztitott joszagakat esetleg megteriti az allam kb 100 ev mulva es ezert nem jelentik hivatalosan is az emberek mar a medvekarokat de ha embert pusztitt el a nagyvad aszt aki a csaladot tartsa fen munkaja soran es magat atarsadalmat – arra a csalad nem kap semmit.
Nesze semmi fogd meg jol ezek az inteszkedesek amit a roman kormany csinal.Minden egyes telepulesre betevedo medvet konyortelenul kikelene loni es PONT – semmilyen mas mellebeszeles nelkul.Mindjar oda jutunk hogy kutya helyet lehet tartani annyi van beloluk.Szerintem amig a roman parlament elott nem all meg egy duba vagy 10 elaltatott medvevel amelyek miutan felebrednek egy kicsi rendet csinalnanak a kornyeken ez a kerdes soha nem lesz megoldva romaniaban – marmint ha figyelembe veszuk hogy a nagy demokraciaval mar eltel 33 ev,