Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A felmérés kontextusáról Buja Gergely, a polgármesteri hivatal pályázatfelelőse elmondta, olyan körülmények között, hogy hivatalos adatok szerint három, de inkább az ország 5 millió polgára van külföldön, ezek nagy része pedig az aktív korúak, fiatalok közül kerül ki, már látszik, hogy a gazdaság fejlődését visszafogja a munkaerő hiánya, a szociális szolgáltatások egyre kevésbé fenntarthatók. Székelyföldön a belső migráció is csökkenti a lakosságot, sok fiatal a nagyvárosokba települ, főleg az egyetemisták közül. – Alacsony elvándorlás mellett is Sepsiszentgyörgy lakossága 2035-re a jelenlegi 56 ezerről 42 ezerre csökkenhet – mondta Buja Gergely. A fiatalokat, főleg a külföldön élőket, az itteni intézményekkel való nehézkes kommunikáció, a bürokrácia, a közönyösség, a gyenge infrastruktúra, illetve az oklevelek elismertetésének nehézségei, de az általános mentalitás is riasztja.
Amit a polgármesteri hivatal ezen tények ismeretében megtett a fiatalok hazahívásának érdekében, az az egyablakos információs rendszer életbeléptetése, a sepsinet.ro oldalon a hazatért sikeres fiatalok példáinak felmutatása, illetve készül az új honlap is, de a nagycsaládosoknak nyújtott kedvezmények is ebbe a kategóriába sorolandók – összegezte az erőfeszítéseket a projektmenedzser.
A Nemzeti Kisebbségkutató Intézet által 600, 2014–2018 között szentgyörgyi középiskolákban végzett fiatalok telefonos megkérdezésével begyűjtött adatok kiértékelését Kiss Tamás, az intézet kutatásfelelőse ismertette.
Eszerint a megkérdezettek 40%-a foglalkozott a hosszabb-rövidebb külföldi tartózkodás gondolatával, de 28%-uk tett is ez irányban lépéseket. A válaszadók háromnegyede jelenleg nem él a városban (sokan egyetemi tanulmányaik miatt), de 23%-uk visszatérne (a magyarok 30%-a), 37% pedig nem zárja ki.
Kötelességünk növelni a fogadókészséget – tért ki Buja Gergely a szükséges változásokra –, jelenleg a vállalkozókra és a fiatalokra nagyon eltérő szemlélet jellemző, utóbbiaknak nem magától értetődő, hogy 8 órát ülnek egy irodában. Szembeszállnak a munkaadókkal, illetve ott is hagyják őket, ha képzettségükhöz nem illő munkát adnak nekik. A vállalkozók pedig nem nyitottak az ő innovatív ötleteikre, a kommunikációs szokásaik is egészen mások.
Értékelik viszont a város tisztaságát, biztonságát, oktatási és sportolási lehetőségeit, a család támogatását – mondta a YOUMIG pályázat koordinátora.