Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Benczédi Zsófia eddig Sepsiszentgyörgyön szolgált gyakorló segédlelkészként, onnan érkezett Barótra püspöki kinevezéssel. Az unitarius.org honlap adatai szerint Benczédi Zsófia 2021-ben végezte a kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet unitárius karát, a Hargita megyei Bencédről származik. Késmárky Miklós, Székely László, Kiss Károly, Kiss Alpár és Molnár Imola után ő lesz az egyházközség hatodik lelkésze.
Molnár Imola lelkész Brassóba távozott. Kiss Alpár nyugalmazott lelkésztől származó történeti adatok szerint a baróti unitárius egyházközség az Unitárius Egyház egyik legfiatalabb gyülekezete. 1821-ben mindössze 3 unitárius élt Baróton, 1984-ben pedig, Kiss Alpár lelkész hivatali idejének kezdetekor az egyházközség lélekszáma 534 volt, ebből 382-en laktak Baróton. A 2011-es népszámlálás adatai szerint az unitáriusok a város összlakosságának 16%-át alkották, szemben a 46%-nyi reformátussal és a 29% római katolikussal. A baróti unitárius templom 1990–1995 között épült. A baróti unitárius egyházközség hivatalos önállósítása 1938-ban történt, addig mint leányegyházközség szerepelt a nyilvántartásokban.