Korszerű húsipari csomagolócsarnokot avattak Kilyénben
Korszerű gyárépülettel és újabb lendülettel vág neki az idei évnek a Dio Panprod Kft...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az talán bizonyosra vehető, hogy nem csak Baróton, de egész Székelyföldön, sőt az egész országban a szakmai képzés komoly gondokkal küzd, fiataljainknak egyáltalán nincs, vagy csak kevés lehetőségük van megélhetést biztosító szakmát elsajátítani, ha van is szakképzés, az messze nem a 21. század műszaki kihívásainak eleget téve történik.
A Baróti Szabó Dávid Líceumnál ősztől továbbra is egy textilipari, egy faipari, valamint egy autószerelői osztályban tanulhatnak a szakoktatást választó diákok, ám, mint azt korábban az iskola igazgatója is mondta, megfelelő felszereltségű műhelynek csupán a textilesek örvendhetnek.
Barót város tanácsosai is olykor-olykor szóvá teszik Erdővidék egyetlen líceumának problémáit, legutóbb például Incze István volt az, aki arra hívta fel kollégái és a városvezetés figyelmét, hogy ki kellene dolgozzanak egy hosszú távú stratégiát a Baróti Szabó Dávid Líceum szakoktatását illetően azért, hogy a tanult szakmának a fiatalok is hasznát lássák.
– Elejét kellene venni annak, hogy olyan szakmákban képezzenek diákokat, melyekre nincs kereslet. Hiába a képzés, ha a tanultakat a diákok a munkaerőpiacon nem tudják hasznosítani – érvelt a tanácsos.