Új hidat építettek Sepsibükszádon
Átadták az autósforgalomnak a sepsibükszádi vasbetonhidat, amellyel biztonságosan me...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
K iss Imre főtanfelügyelő elmondta, a bölcsődék átvétele szakaszosan történt, Kovászna megyében is túl vannak már ezen, a gyerekek be vannak iskolázva, és a személyzet is biztosított a jelenlegi struktúra kapacitását tekintve. Az óvodák részéről érkeztek még igénylések, leginkább dadákra lenne szükség, ezeket a kéréseket is összesítették és továbbították a tanügyminisztériumnak.
Ami a speciális oktatásért, illetve a sajátos nevelési igényű gyerekek integrálásáért, a hátrányos helyzetűek felzárkóztatásáért létrehozott erőforrás-központokat illeti, a főtanfelügyelő reméli, a minisztérium bekér egy felmérést a tanfelügyelőségektől a tekintetben, hogy az érvényben levő törvények alapján hány utazótanár (ők lennének a logopédusok, iskolapszichológusok) kellene a megyébe. Jelenleg 47 állásra lenne szükség, óriási a hiány és az igény is rájuk, de lehet, majd csak egy országos felmérés után, arányos visszaosztás alapján utalnak ki a megyébe pár állást. Igaz, korábban már 1-2 állás igénylése is gondot jelentett. „Mi a maximális számú állást kérjük, de hogy mennyit kapunk, azt most még nem tudni” – mondta a főtanfelügyelő.
Dr. Szőcs Levente, a Kovászna Megyei Erőforrás-központ igazgatója elmondta, a különböző normatív törvények szerint 500, 600 vagy 800 gyermek után jár egy iskolapszichológus vagy logopédus, de ha a legnagyobb számmal osztunk is, még 24 iskolai tanácsadó kellene a meglévő 20 mellé, logopédusból legalább háromszorosa a jelenleg alkalmazottaknak.
Bár nem valószínű, hogy ennyi új állást létrehoznak a rendszerben, ha mégis megtörténne, az is gondot okozna, mert megfelelő termet találni nehéz az iskolákban, és akkor még a felszerelésük szóba sem jött. Ezeket az adatokat is csak most kérte be a minisztérium. Tény, hogy jelenleg van olyan kabinet, ahol az iskolai tanács-adó a takarítónővel osztozik egy apró öltözőn, és olyan is, ahol a nyomtató belsejét télen kiette az egér. A tanintézmények felében gond a teremhiány.
Kétséges, hogy a kormányhatározat megoldja a megye ilyen természetű problémáit, az azonban számos felmérés szerint tény (és nemcsak Háromszéken), hogy a logopédusok és iskolapszichológusok segítségére egyre több gyerek rászorul, még azok közül is, akikre nem sütik rá a „hátrányos helyzetű” címkét. <<
Az biztos, hogy logopédus több kellene, és az óvodai személyzetnek is kijárna a munkahelyi pszihológus.