„Van munkánk mára, holnapra és holnaputánra is”
Számos beruházási terv szerepel a Kovászna városi önkormányzat idei listáján. Habár ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mint elmondta, többen is megkérdezték tőle az utcán, hogy „mennyiért mosdattátok meg a bányászokat”, amire ő nem tudott felelni, hiszen azt se tudta, hogy ez pénzbe került. Arról van szó, hogy a Barót központjában található bányászszobrot tavaly a polgármesteri hivatal megtisztíttatta, mondván, hogy a város emlékeit kötelesség gondozni, rendben tartani.
– A mandátummal úgy indultunk, hogy dőlni fog a pályázati pénz Barótra. Tudtommal idáig három pályázat lett benyújtva – vezette fel számonkérését dr. Bán. – Az első a diákok táblagépeire, amiről utólag hallottam, hogy nem nyertük meg. Nemrég megint megszavaztunk két pályázatra önrészt, éspedig a köpeci iskola illemhelyének felújítására, de a megyei tanácsnál a pályázatot elveszítettük. Viszont az elkészült munkát ki kell fizetni. Barót kell kicsengesse a pályázatból remélt pénzt is? Akkor továbbmenve, van ez a délutáni oktatás, melyre szintén megszavaztuk az önrészt, de a pályázatot szintén elveszítettük.
Bán megjegyezte, ettől függetlenül a délutáni oktatás működik, hiszen a polgármester díszoklevelet is kapott ezért. A kérdése erre vonatkozóan az volt, hogy a megyei tanács részét ebben a programban ki fizeti, ha nem nyerte meg a város a pályázatot?
– Annyi tanulmányt készítettünk, hogy annyi pályázat nem lesz kiírva az elkövetkező tíz évben sem. Kell tudni, hogy amennyiben három évig nem tudjuk ezeket felhasználni, kárba mennek. S mi van a megkezdett pályázatokkal? Az iskolaépülettel? Most még mindig várunk valamire, úgy tudom, az építő cégnek is tartozunk nagy összeggel. Ugyanúgy vagyunk a piaccal is. A piacra remodeling company a piskótát nem tudták lerakni annyi idő alatt, mint amennyi idő alatt felépítették a Pennyt. Az embereket ezek a kérdések foglalkoztatják – sorolta Bán, és kimutatást kért a polgármestertől, hogy pontosan mennyi pénz jött be a hivatalba a tavalyi év végéig, és mennyit fizettek a cégeknek.
– Egyszer lépjünk át az újesztendőbe, aztán meg lesz a pénzügyi kimutatás – válaszolta Benedek-Huszár János polgármester. – Ami a pályázatokat illeti: a délutáni oktatás pályázatától ideiglenesen visszaléptünk, mert pont akkor, mikor benyújtottuk, az iskolák áttértek online-ba, és annyira kevés lett volna a megyei tanács része, hogy nem láttuk érdemesnek foglalkozni vele. A köpeci iskola illemhelyének kialakítása 50 ezer lejbe került, de a megyénél azt mond
ták, csak javítást tudnak finanszírozni, mi meg elköltöztettük az illemhelyet. Így meglepetésünkre a teljes összeget mi kellett kifizessük. Összesen hét pályázatot nyújtottunk be eddig. A tabletes pályázatunk valóban nem nyert, de egy tanügyminisztériumi program keretében a rászoruló diákok mindegyike mégis kapott táblagépet – részletezte.
Benedek felsorolta a Saligny-programba benyújtott pályázatok listáját, melyek eredményeit már várják. A tanulmányokra is kitért, mondván, nincs olyan, melynek hasznossága megkérdőjelezhető lenne. Aztán elmondta, hogy iskolaépítésre idén 2 és fél millió lejt fizettek ki.
– Jelenleg csak két számlánk van kifizetetlen az iskolánál, más munkálatoknál a számláink 100%-ban rendben vannak” – hangsúlyozta a polgármester.