Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az egy évszázad történelmét magában hordozó tanító néni 1919. október 5-én János Irénke néven született Csíkdándalván, majd húszévesen férjhez jött Háromszékre, Farkas Elemér református kántortanítóhoz. Életük nagy részét Sepsibodokon élték le a faluközösség megbecsült tagjaiként. A „tanítónéasszony” a falu kultúrmunkáját végezte hittel és odaadással sok évtizeden át. Tevékenységük nagyban meghatározta a település kulturális életét: a falu műkedvelőinek számos színdarabot és műsort tanítottak, kialakították a helyiekben a színház iránti igényt. Ebben a szellemiségben és értékrendben nőttek fel gyerekeik, és ezt viszik tovább unokáik és dédunokáik is.
Irénke néni százévesen is rendkívüli memóriával rendelkezik, legkedvesebb időtöltése ma is a versmondás. „Annak idején az iskolai ünnepségeknek a vers volt az alapja. Gyermekkoromban emeletes házunk volt, édesapám kiadott egy szobát az olvasókörnek, s minden este az urak összejártak oda. Én kicsi leánykaként mindig ott voltam, s «felszedtem» mindent. Reggel kinyitottam az utcai ablakot, kiálltam oda, s szerepeltem az utcában levő gyerekeknek. Úgy megszoktam, hogy felnőtt koromban is vállaltam a falu kultúrmunkáját, az uram helyett is. Jártunk vendégszerepelni falvakba, mindig nagy tisztelettel tértünk haza, nagyon kedveltek minket. Megöregedtem, s aztán itt vagyok. Drága jó családom van, de a száz év nem kevés” – mesélte Irénke néni, akinek a Jóisten hallgassa meg imáit, adjon még neki sokáig erőt és egészséget!