Kézdivásárhelyen született, Amerikában vált népszerű fotóssá
Dienes Andor György, a Kézdivásárhelyen született, majd világhírűvé vált fényképész,...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Gazda Zoltán a jelenlévők köszöntése után hangsúlyozta, az idei megemlékezés azért is különleges, mert „annyi eredménytelen küzdelem után pár napja végre született egy sikeres döntés”.
– A Székely Nemzeti Tanács az anyaország bátorításával pert nyert az Európai Unió Bíróságán, az Európai Bizottság, Románia, Szlovákia és Görögország ellen. Hat év pereskedés után megvan a végleges ítélet, ami óriási siker: az SZNT legyőzte Európát, s benne Romániát. A kezdeményezésben szorgalmazzuk, hogy az EU kohéziós politikája kezelje kiemelt figyelemmel a nemzeti régiókat. A nemzeti régiók, így Székelyföld lemaradását is úgy kell megelőzni, hogy közben sajátosságai ne változzanak meg – jelentette be a Sepsiszéki Székely Tanács elnöke.
Rámutatott, gyásznap is egyben március 10-e, mert ezen a napon mártírhalált halt elődeinket is siratjuk, és velük együtt azt az egykori székely szabadságot, amelyet elvettek, amelyet elveszítettünk, és amelyet azóta is kitartóan megálmodtunk.
– Fel kell fognunk végre, hogy nem lehetünk szemlélői sorsunk alakulásának, tennünk is kell érte, hiszen addig nem lesz székely szabadság, amíg lehajtott fejjel, sorsunkba beletörődve kullogunk az utcán – összegezett, a bizonyítékok nélkül börtönbe vetett székely „terroristák” ügyét hozva fel példaképpen, ezzel érzékeltetve azt, hogy milyen, amikor a román hatalom megfélemlít egy közösséget, példát statuál. Ugyanitt Beke István börtönből küldött üzenetét is felolvasták.
A rendezvényen – a szervezők számára is – meglepetésként jelentette be Sepsiszentgyörgy polgármestere, hogy Gazda Zoltán javaslatára a sepsiszentgyörgyi önkormányzat névadó bizottsága arról döntött, a turulszobornak helyet adó parkocskát Székely szabadság tér névvel illetik.
– Mások akarják megmondani nekünk, hogy mit érezzünk, miben higgyünk, milyen zászlót emeljünk a magasba, és milyen himnuszt énekeljünk! Akik ezt akarják, azok nem ismernek minket, nemzetünket, őseinket, akik tudták: csak úgy érdemes élni, ha szabad az ember” – hangsúlyozta Antal.
A polgármester beszédét Zelenák József evangélikus püspökhelyettes áldása követte, a megemlékezést pedig a magyar és a székely himnusz eléneklésével, koszorúzással zárták. A megemlékezésen közreműködött az unitárius egyház Kriza János Kórusa, Karácsony Gabriella karnagy vezényletével.
Lapunk utólagos kérdéseire Gazda Zoltán kifejtette, talán az ő hibájuk is, hogy ennyire kevés fiatal vett részt a megemlékezésen.
– A kommunikációs eszközeinket meg kell újítanunk, hogy hatékonyabban szólítsuk meg fiataljainkat. Sajnos az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy a fiatalok jelentős része nem tartja fontosnak, hogy a nemzeti ügy érdekében ők is megmozduljanak, jelen legyenek ilyen és hasonló megemlékezéseken – tette hozzá.