Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A forgatás februárban kezdődött, és nemcsak a szakkörök tevékenységét dokumentálják, az alkotók megmutatják a nagyvilágnak azoknak a helységeknek a kulturális-történelmi nevezetességeit is, amelyekben működnek az alkotó közösségek. A szakkörök jó néhány éve nagyon népszerűek az anyaországban, mivel nemcsak minőségi kellékeket, hanem oktató videofilmeket, mentorálást is biztosítanak hozzá a kezdeményezők, de nyilván a program egyik nagy vonzereje éppen az, hogy közösséget kovácsol: az 5-6 fős kiscsoportok – korosztálytól függetlenül – önkéntes alapon, hetenként jönnek össze, hogy vesszőfonást, mézeskalácssütést, nemezelést, hímzést, gyöngyfűzést, csipkeverést tanuljanak.
Székelyföldön 14 szakkör működik, de 2021-től a Kárpát-medencei magyarlakta területeken, Erdélyben a Székelyföldön kívül is számos más hagyományos foglalkozást ki lehet próbálni egy tapasztaltabb önkéntes vezető irányítása alatt. A program májusig tart, de ősztől újraindul, kiszélesített spektrummal.
Mint azt Bereczki Kinga, a székelyföldi szakkörök létrehozását és kísérését, illetve a filmkészítők kalauzolását felvállaló Amőba Alapítvány igazgatója elmondta, a Székely Nemzeti Múzeum, a gelencei Árpád-kori templom, a szentivánlaborfalvi unitárius templom, a kézdiszentléleki (perkői) kápolna, a berecki Gábor Áron-emlékház, az ágyúöntő kézdivásárhelyi szobra, a miklósvári Kálnoky-kastély, a köpeci református templom biztosan benne lesz a készülő filmben, illetve egy szomszéd megyei szakkör helyszínére, Csíkcsomortánba és Csíksomlyóra is ellátogatott a filmes stáb. (Ezeken a helyszíneken kívül még Ozsdolán és Apácán működik szakkör.)
A megrendelők célja az, hogy a magyar örökséget úgy mutassák fel, hogy azok élményt jelentsenek a szemlélőnek, ugyanakkor tudatosítsák, mennyi, ma is élő, éltethető értéket mondhat magáénak a nemzet. Hasonló céllal már Felvidéken és Délvidéken is filmeztek az operatőrök, nálunk azonban még gazdagabb, különlegesebb a történelmi, kulturális, természeti háttér. A szakkörös filmeket, videoanyagokat a magyarországi nemzeti adók sokszor sugározzák, így ez a film is bekerül ebbe az áramlatba. <<
Köszönjük szépen A Szakkörnek. Minden elismerésem a profi filmkészítő csapatnak!