Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az oroszfalvi templom udvarán Gál Klára nyugalmazott óvónő köszöntötte a helyieket és a jelenlévő elöljárókat, majd Tamás Sándor megyetanácselnök ezúttal szerzőként mutatta be a Kovászna Megyei Művelődési Központ kiadásában megjelent, Oroszfalu változó társadalma című kötetet. „A januári kultúrotthon-átadón tartott helytörténeti előadásom sikerén felbuzdulva döntöttük el szerzőtársaimmal, hogy összeszedjük és kötetbe foglaljuk az Oroszfaluról fellelhető adatokat”, számolt be a kiadvány megszületésének ötletéről. Hozzátette, a Bokor Tibor polgármester előszavával ellátott, fotókkal és térképekkel gazdagon illusztrált kötet nem egy klasszikus falumonográfia, inkább szemelvényeket tartalmaz a település történetéből.
A folytatásban az 1540. július 16-án kelt írásos említés nyomán Orozfalw című fejezetet jegyző megyetanácselnök szerzőtársai munkáját méltatta: Dimény Attila múzeumigazgató a kötet címét adó Oroszalu változó társadalma, Jancsó Katalin a Kelet felé végső protestáns templom, míg Csáki Árpád történész, egyben a kötet szerkesztője az Oroszfalu 18. századi rendtartásai című tanulmányt jegyzi.
A Farkas Alajos kantai segédlelkész által celebrált szentmisét követően minden család megkapta a korábban bemutatott könyv egy példányát, majd a társaság a kultúrotthon szomszédságában található emlékparkba vonult az egyházi méltóságok emlékplakettjének avató ünnepségére. Az ötletgazda Rancz Pál után Bokor Tibor polgármester szólt a jelenlévőkhöz. „Itt állunk egy márványtábla előtt, amelyen három felbecsülhetetlen értéket képviselő kézdivásárhelyi személy neve áll: Kovács Gergely érsek, Kerekes László püspök és Marosi Balázs pap igazi példaképek. A legjobb az, hogy a szívük ugyanakkorát dobban a Kézdivásárhely szó hallatán, mint a miénk!”, hangzott el az elöljáró beszédében a Kiss László színművész szavalatával színesített eseményen.