Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Szent György Napok ideje alatt írta alá a testvérvárosi szerződést Sepsiszentgyörgy és a magyarországi Szentes. Ez alkalommal bemutattak egy kisfilmet is a Csongrád megyei településről.
„Én nem jártam még Szentesen, de ebből a kisfilmből az derül ki számomra, hogy a környezetet, a természetet és a sportot is szerető emberek élnek ebben a városban. Az derül ki számomra, hogy Szentes megúszta azt, amit mi sajnos a kommunista évtizedek alatt nem, éspedig a város urbanisztikáját nem sikerült tönkretenni, mint nálunk, Sepsiszentgyörgyön” – emelte ki beszédében Antal Árpád. Sepsiszentgyörgy polgármestere megjegyezte, egy kis irigység fogta el akkor, amikor láthatta, hogy Szentesen, az önkormányzat épületén ott loboghat a város zászlaja, hiszen itt ez sem ilyen egyértelmű és egyszerű. „Sokszor gondolkozom azon, hogy nézne ki ma Sepsiszentgyörgy, ha a történelem másként alakul, és az elmúlt 99 esztendő nem hozta volna a városunkat olyan helyzetbe, hogy igen-igen sok időt és energiát arra fordítunk, amire nem kellene”, tette hozzá.
A polgármester azt is elmondta, hogy egy alulról jövő kezdeményezésről van szó, hiszen a két település különböző intézményei között szoros kapcsolat alakult ki az elmúlt években. „Mi ma semmi mást nem teszünk, mint hivatalosítjuk azt, ami már működik a két város között”, húzta alá a városvezető. Elmondta, bízik abban, hogy ezek a kapcsolatok tovább bővülnek, hiszen ez akkor igazán gyümölcsöző, ha az utcán járó emberek között alakulnak ki ezek a kapcsolatok.
Sepsiszentgyörgynek és a hozzá tartozó két falunak összesen 16 testvértelepülése van nyolc országból.