A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A családon belüli erőszak régen is tabunak számított, és annak számít ma is. Bálint Olgától, a kézdivásárhelyi Szentkereszty Stephanie Egyesület elnökétől megtudtuk, nemcsak országos szinten, hanem környékünkön is egyre inkább nő e probléma gyakorisága, mely általában zárt ajtók mögött, a család privát szférájában zajlik, ezért „láthatatlan”. A szombati konferencia célja szorgalmazni közösségünk szűkebb-tágabb körében a bántalmazás megelőzését, felismerését és leküzdését, ismertetni az áldozatok rendelkezésére álló segítségnyújtás lehetőségeit, eszközeit, erősítve ezáltal az egyén, a család és közösség kötődését, hiszen ami otthon történik, elkísér bennünket egész életünk során.
Bálint Olga elmondta, a rendezvényre olyan neves hazai és határon túli előadók is elfogadták a meghívást, mint dr. László Éva, a BBTE Magyar Szociológia Tanszék oktatója, vagy Koós Judit, a Budapesti Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési, áldozatvédelmi, ifjúságvédelmi és drogprevenciós referense. Az említett előadók hangadónak számítanak szakmai körükben, szociálisan érzékenyek, és fontosnak tartják a közösség jólétét, fejlesztését. Az egyesület elnöke bízik a tapasztalatcsere építő jellegében.
Továbbá megtudtuk, hogy a Szentkereszty Stephanie Egyesület szolgáltatási köre új központtal bővül, melynek neve: Tanácsadási Központ a Családon Belüli Bántalmazás Megelőzésére és Megfékezésére. Ez a nyár folyamán kapta meg működési engedélyét, és az áldozatok utókövetésére is hangsúlyt fektet. Előfordul, hogy az agresszorok is igénylik a tanácsadást, hogy családjuk és önmaguk számára is jobbá váljanak – magyarázta Bálint Olga.
Kíváncsiak voltunk, mit értünk pontosabban a nők elleni erőszak fogalma alatt, illetve kik tartoznak az áldozatok csoportjába, és vajon miért marad a bántalmazott olyan sokszor továbbra is a bántalmazóval.
– A párkapcsolati erőszaknak számos megnyilvánulási formája van, a fizikai, szexuális bántalmazásokon túl gyakori a lelki és gazdasági visszaélések száma is. Az áldozatok többsége azért marad a kapcsolatban, mivel annak függőjévé válik, alacsony az önértékelése, fél a magánytól. További okok lehetnek: anyagi függőség, sajnálat, tagadás, bizakodás, félelem a bosszútól, a bántalmazó és a környezet által kiváltott tehetetlenség érzete – összegzett az egyesület elnöke.
Végezetül megerősített abban, hogy mindig van kiút, bármilyen kilátástalannak is tűnjön a helyzetünk. Szabadságunk és belső békénk érdekében törjük meg a csendet, kérjünk segítséget.
A konferencia október 12-én, szombaton 10 és 14 óra között zajlik Kézdivásárhelyen, a Vigadó Művelődési Házban.
Tamás Réka