Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Sztrájkra készül a Sanitas

Bár egészen tudományos-fantasztikus számokat lehet hallani, hogy mennyi lett egy orvos fizetése, úgy tűnik, ez nem oldja meg az egészségügyi rendszeren belül évek óta fennálló konfliktust. A Sanitas szakszervezeti szövetség ismét sztrájkról beszél.

Sokan kivételezetteknek tekintik az egészségügyi dolgozókat, hiszen ők „nyernek” öt évet: amíg más közalkalmazottaknak 2022-ig lépcsőkben emelkedik a fizetésük, az egészségügyet egyből „előrelökték”, és már ma jogosultak az öt év múlva esedékes bérükre. A szakszervezet azt mondja: nem jól van, mert szétverték a pótlékrendszert.
– Most mindenki arról álmodik, hogy legalább kétszeresére nő a bére, és az alkalmazottakat sokkolni fogja, hogy ez egyáltalán nem így lesz. A kézhez kapott pénzt ugyanis jelentősen befolyásolja, hogy mennyi pótlékot kap az alkalmazott – nyilatkozta Vasile Neagovici, a Sanitas szakszervezet Kovászna megyei elnöke.

A szakszervezeti bizalmi szerint a problémát az okozza, hogy a béralap 30 százalékában korlátozták a pótlékokat. A pótlékokkal gyakorlatilag „szabályozták”, hogy minden osztályra jusson orvos és ápoló. A nehéznek minősített részlegeken a pótlék megközelítette, sőt akár el is érhette a bér szintjét. Miután ez nem így lesz, egy olyan „belső elvándorlás” fog megindulni, ami „kiüríti” majd a sürgősséget, a TBC-t, pszichiátriát – vélekedik Neagovici.

A minisztérium azzal próbálja orvosolni a helyzetet, hogy idén pótlékok helyett úgynevezett kompenzációs összegeket adjanak, ám ebben – a szakszervezetek szerint – „semmi logika sincs”. Marad a sztrájk, a munkakonfliktus kirobbantásához már elkezdték gyűjteni a támogató aláírásokat. Ha közben nem oldódik meg a kérdés, április 25-én utcára vonulnak.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás