Kézdivásárhelyen újra Szilveszter Szabolcs az alpolgármester
Kézdivásárhely képviselő-testülete november 4-től, hétfőtől immáron teljes létszámba...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az egybegyűlteket elsőként az együttest 1990-ben megalapító és munkáját azóta igazgatóként segítő Deák Gyula Levente köszöntötte.
– Rendkívüli idők, rendkívüli tárlatmegnyitót szülnek – állapította meg a húsz kinagyított művészi alkotást méltató Ferencz Csaba, aki egykori táncházasként, fotósként és rajongóként egyaránt végig követte az együttest három évtized alatt megtett útját. Így neki jutott a novemberben Táncösvényeken címmel megjelent, az előadásaik forgatagából ízelítőt nyújtó album képanyaga szerkesztésének a nemes és megtisztelő feladata.
Ferencz Csaba bevallotta, hogy az itt és most kiállított fényképeket nézegetve, a jó szabó jutott eszébe, aki nem csak a keze alól kikerülő ruha szövetének kell az ismerője legyen, hanem az abból kiszabott darabok egységbe öltésére felhasznált fonalénak is. A megfelelő szakmai tudás ugyanis a művészi megjelenítés szükséges és elengedhetetlen részét képezi. Szerinte Ádám Gyula rendelkezik ezzel, ugyanakkor alkotói vénával is. E kettő birtokában ajándékozhatott meg olyan fotókkal, amelyek a múlónak hitt, de a rögzítése által örökkévalóvá lényegült pillanatot, valamint a benne sűrűsödő érzelmi töltetet egyaránt a szemlélőjük elé tárják. A Magyar Érdemrend lovagkeresztjével, Magyar Művészetért Díjjal, Csíkszereda város Pro Urbe díjával és még számos szakmai elismeréssel kitüntetett Ádám Gyula bő öt esztendeje kapja lencsevégre és menti át a jövőnek az együttes előadásainak mozzanatait. Nyilván nem véletlenül, hiszen cselekvő részese volt az 1970-es években a Kárpát-hazában kibontakozó táncházmozgalomnak, és 2016 óta a lánya is tagja az immár három évtizedes múlttal rendelkező tánckarnak. Éppen ezért fontosnak tartotta megjegyezni, hogy ő tulajdonképpen a „táncház miatt” vált fotóssá.