Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Tájékozottak a civilek

Tájékozottak a civilek Kovászna megye

Nagyban javult a polgárok hozzáállása, a többség tudja, mit kell tenni, ha világháborús robbanószerkezeteket találnak séta, a föld megmunkálása vagy építkezés közben – derült ki a Kovászna megyei tűzoltóság szóvivőjével folytatott legutóbbi beszélgetésünk során. Az idei „zsákmányról” érdeklődtünk.
Tolvaj Marius, a megyei tűzoltóság szóvivője érdeklődésünkre elmondta, hogy idén két alkalommal Bereckben, illetve egyszerZágonban találtak világháborús lövedékeket, fel nem robbant kézi gránátokat a polgárok. Tavaly 14 alkalommal kérték „bombaügyben” a lánglovagok segítségét a civilek.
Faggatózásunkra kiderült, hogy egyre felkészültebbek, öntudatosabbak a civilek, már nem fordulnak elő olyan extrém esetek, mint több évvel ezelőtt, amikor például egy férfi kaszaverő üllőnek használta udvarán a megtalált nagyméretű lövedéket, de volt, aki az egyenruhások nagy riadalmára egy kartondobozba csomagolva vitte egyenesen a rendőrség székhelyére a kiásott világháborús robbanószerkezetet.
– Már nincsenek ilyen extrém esetek, incidensek, a civilek a 112-es sürgősségi hívószámon kérnek segítséget, ha ilyen szerkezeteket találnak (leggyakrabban erdei séták közben, ahol kimossa az esőzés a veszélyes tárgyakat). Az összegyűjtött „relikviákat” a sepsiszentgyörgyi lőtéren tároljuk föld alatt, speciális, megerősített veremben, és ahogy elegendő összegyűl, ugyanitt semmisítjük meg ezeket – részletezte Tolvaj Marius, aki ezúton is hangsúlyozta, hogy megtalálás esetén a civilek ne nyúljanak a robbanószerkezetekhez, semmiképpen ne vigyék haza ezeket szuvenírként, illetve ne ütögessék, kopácsolják, hanem a 112-es telefonszámon kérjenek segítséget a szakavatott személyektől. <<

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás