Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Fékezi, sok esetben gyakorlatilag ellehetetleníti a kormány a megyei és helyi önkormányzatok működését, és a fejlesztési elképzeléseiknek megvalósítását– jelentette ki Tamás Sándor. A megyei tanács elnöke szerint ilyen bizonytalan politikai helyzetben, és ilyen változó törvénykezési háttérrel nem lehet hosszú távra tervezni.
A bukaresti kormány „megoldotta”, hogy a tavalyi költségvetésnek alig fele áll Kovászna Megye Tanácsa rendelkezésére (5 706 000) lej a községek és a városok költségvetés-kiegyenlítésére. Ebből kizárólag azokra a tervekre jut, amit idén meg lehet valósítani.
A beérkezett települési igények elsősorban a fejlesztési tervekre vonatkoztak, valamint az európai uniós pályázatok részfinanszírozására.
– Első szempont a szolidaritás volt, hiszen úgy jártunk el, hogy minden közigazgatási egység minimum 50 ezer lejt kapjon. Következő szempont a helyi fejlesztési elképzeléseket vette figyelembe, így víz- és csatornarendszer kiépítésére (Előpatak, Bereck, Bodzaforduló, Dálnok, Torja, Uzon, Zágon, Zágonbárkány), helyi utak karbantartására (Nagybacon, Dobolló, Esztelnek, Kézdiszentlélek, Zabola), helyi tűzoltó egység felszerelésére (Dobolló), iskola- és óvodaépítésre (Bölön, Kommandó, Maksa, Ozsdola, Sepsikőröspatak, Szitabodza), kultúrotthon építésére (Nagyajta, Gelence, Maksa, Nagypatak) kaptak 100 ezer lejig támogatást – magyarázta Tamás Sándor.
A négyezer lakoson felüli községek 120 ezer lejt kaptak abból a megfontolásból, hogy a hozzájuk tartozó településeken sokkal komplexebbek a megoldandó problémák, mint egy kisebb községben, kivétel Barátos, amely 300 ezer lejt kapott, ahol egyszerre zajlik a víz- és csatornarendszer kiépítése.