Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Tanácsülés Baróton

Tanácsülés Baróton Kovászna megye

Soros ülést tartott pénteken Barót tanácsa, amelyen költségvetést módosítottak, övezeti rendezési tervet hagytak jóvá, és a városatyák rábólintottak arra is, hogy Barót csatlakozzon a Csomád–Bálványos Közösségek Közötti Turizmusfejlesztési Társuláshoz.

Ezenkívül más, kisebb horderejű döntések is születtek, végül pedig a különfélék napirendi pont alatt a tanácsosoké lett a szó, dr. Bán István független tanácsos számon kérést fogalmazott meg a polgármester irányába, éspedig: „Jó, hogy a városnak sok, hosszabb távú terve van, de mi van a rövidebb távú projektekkel? Több mindent meg kellett volna már csinálni”– tette szóvá.

Hirdetés
Hirdetés

– Hosszú távon a csillagos égig lehet tervezni, de jó volna rövid távon is gondolkodni, és megoldani bizonyos problémákat – vélekedett dr. Bán, majd példákat hozott fel: az iskolákban elfogadható legyen a vízminőség, és a hatóság ne büntesse meg az iskolaigazgatót mint magánszemélyt azért, ha ihatatlan a víz az iskolában.

Kiderült, hogy a Gaál Mózes Általános Iskola igazgatóját – aki történetesen Bán István felesége –, Bán Annamáriát 4000 lejért büntették a bibarcfalvi iskolában folyó víz minősége miatt. Arról nem esett szó az ülésen, hogy ez a büntető hatóság melyik világon él, hiszen köztudott, hogy Baróton és környékén a vezetékes víz minősége kívánnivalót hagy maga után, ez évtizedes probléma, és eddig még senki nem tudta megoldani.

Lapunkban pontosan egy évvel ezelőtt írtunk arról, hogy a megyei Aquacov Közösségfejlesztő Egyesület, melynek Barót is tagja, egy, az országos Nagy Infrastruktúra Operatív Program keretében pályázott a baróti vízhálózat fejlesztésére, beleértve a falvakat is, de egy sarkalatos kérdésre, hogy honnan lesz tiszta, iható víz a vezetékekbe, merthogy a jelenlegi, Kormos-patak-féle víz nem az, még senki nem adott választ.
Másrészt Benedek-Huszár János polgármester elmondta, Bibarcfalván, így a bibarcfalvi iskolában is, a vezetékes vizet nem Barót, hanem a helyi borvízvállalat szolgáltatja.

– Nekünk ehhez semmi közünk – nyomatékosította az elöljáró, hozzáfűzve ezúttal is, amit már többször elmondott: hogy tervben van a baróti vezetékes vizet Bibarcfalvára is felvinni, ám ez hosszabb távú terv, és megoldása nagyon sokba kerül, hiszen csak Felsőrákoson a szennyvízhálózat kiépítésére nyolcmillió lejt fizettek.

A polgármester megemlítette, hogy a város fenntartója ugyan az iskoláknak, de a működtetésért az iskolaigazgatóság a felelős, végül pedig megállapodtak, hogy alkalmi megoldásként lehetne egy víztisztító berendezést is szereltetni az iskolákhoz, „amit, ha az iskola kér, mi megveszünk” – mondta.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás
Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2021. július 5., 6:28
    ÉRTÉKELÉS: -4

    A polgarmester fordítva ul a lovon iskolaugyben. Amikor az infrastrukturárol van szó, akkor neki semmi koze, amikor oktatási témáról van szo, mindenbe belekontarkodik, s össze-vissza igerget hozzaertes nelkul. lsd. tehetsegpartolo palyazatok. Nesze neked palyazati szakember. Jo hogy 4 honap felrebeszeles utan a konyvelok megtanitottak, h mit lehet s mit nem.