A román tanügy annyira le van járatva és szétzüllesztve a hozzánemértés miatt, hogy most még ez hiányzott, s lesz még több buta diák és iskolakerülő!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A valóság és az elméleti tézisek között mély szakadék van – ez a következtetés vonható le abból, amit Kiss Imre háromszéki főtanfelügyelő lapunknak elmondott. Az oktatási minisztérium által kért kimutatás szerint a megyében az iskolák 64%-ában megoldható, hogy az összes tantermet kihasználva és a távolságtartási kötelezettséget figyelembe véve egy váltásban járhassanak a gyermekek, a többi intézményben viszont nincs elegendő hely, ezért csak két váltásban képzelhető el a tanítás. Egyelőre viszont hiányzik az oktatási minisztérium által kibocsátott, az egészségügyi minisztérium útmutatása alapján készült módszertan, amely az iskolába lépés pillanatától annak elhagyásáig előírná a betartandó szabályokat. Ezt a metodológiát erre a hétre ígérték.
Azt is tanulmányozzák az illetékesek, hogy a bontott osztályok tanításához hány pedagógussal többnek kellene lennie a rendszerben. Esetleges alkalmazásukhoz azonban óriási költségek is társulnak, szóval egyelőre szkeptikus a főtanfelügyelő az intézkedések alkalmazhatóságát illetően.
Azt is felmérte a szakminisztérium, hogy a tantermek hány százalékában van internet-hozzáférés az online órák közvetítéséhez. Nálunk 51%-ban megoldott, de az óvodák is benne vannak az összesítésben, számukra viszont egész más szabályzatot kell kidolgozni – vélekedik Kiss.
A román tanügy annyira le van járatva és szétzüllesztve a hozzánemértés miatt, hogy most még ez hiányzott, s lesz még több buta diák és iskolakerülő!
Azt mondta az öreg Kis……..😆😂🤣
Arra képesek ott fent, hogy tulipános igazgatókat nevezzenek ki a jól tejelő iskolák élére, de arra nem, hogy valamit is tegyenek óvodák, elemi iskolák müködtetésének a megkönnyítésére!!!!
Az elsős online megtanulja a betűvetést?! Órák direkt közvetítéssel?!😆 Nem falurádió/tv stúdió az osztályterem! Ejsze az igazgatók seggny@lói beállnak hangtechnikusoknak és sminkeseknek!😆
Nevetséges, de egyéb sem lesz mint anyuka,apuka kineveti az alulöltözött tanárt,a menő gyerek offline veszi az adást! Jegyeket pedig halomra 9/10est kell adni minden nebulónak, hogy kizárjuk a diszkriminálást! Egy halom pénzt elköltenek hülyeségre,de március 10 óta nem voltak képesek rendet rakni a gettó szerű intézményekben! Szept 27.én választunk, reméltük addig kivül, belül lemázólják a szavazókörzeteket!😆
Látom 1ik is, másik is fényezi magát,de felmutatni keveset tudnak!
Ha az a bizonyos 6% lenne a juttatás…