Védett lakásokra pályáznának Sepsiszentgyörgyön
Fogyatékkal élők számára létesítene védett lakásokat egyik üresen álló ingatlanában ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Tartani tudja a frontot” a Kovászna Megyei Gépjárművezetői Engedélyeket Kibocsátó és Járműbejegyzési Közszolgálat – állítják az intézmény képviselői, jóllehet a környezetvédelmi bélyeg február elsejei eltörlése után az igénylések száma gyakorlatilag megduplázódott.
Rico Racoviţă, a szolgálat vezetője szerint sikerült megoldani azt, hogy a magánszemélyek egy nap alatt biztosan el tudják intézni a gépkocsi-beírást.
– A napi igénylések száma elérte a 150-et, ez körülbelül kétszerese a korábbi forgalomnak, de egyelőre nincsenek fennakadások – mondja Racoviţă.
Másik kérdés az, ezt már a cégek képviselői mondják, hogy a gépkocsi-beírással foglalkozó vállalkozások emiatt hátrányba kerültek, ezektől ugyanis naponta legtöbb tíz iratcsomót vesznek át. Ez – szerintük – azért nem igazságos, mert olyanok is vannak közöttük, amelyeknek akkor is volt napi 25 dossziéjuk, amikor még nem törölték el a beíratási illetéket. Másrészt, állítják a vállalkozók, az általuk összeállított iratcsomókban gyakorlatilag nincs hiba, így, feltehetően, nem ugyanannyi időbe telik átvenni egy „céges” iratot, mint egy magánemberét, aki vagy összeállította a dossziéját helyesen, vagy nem.
Tény azonban, hogy az intézményben viszonylagos csend és béke van, legalábbis a korábbi állapotokhoz képest, vagy ahhoz mérten, amit az ország más részein hallani, látni lehet.
Lehet, hogy ilyen szempontból az is észszerű döntés, hogy más megyéktől eltérően, itt (még) nem vezették be az online előjegyzést, aminek máshol az lett az azonnali következménye, hogy hónapokra előre elfogytak a helyek, viszont erősen kérdéses, hogy hatékonyabbá vált-e az adatfeldolgozás.