Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Háromszéken a tavalyi 159 tűzeset felét elavult kémények, illetve meghibásodott elektromos gépek okozták. Az elmúlt tíz év statisztikája szerint ez a legmagasabb esetszám, megközelítő adatot (157 tűzesetet) legutóbb 2012-ben jegyeztek. Az említettek mellett tavaly még 78 tarlótüzet is oltottak. A tíz év alatt 6 halálos áldozatot követeltek a lángok, a legutóbbi tragédia a napokban történt Kézdiszentléleken, amikor az áldozat cigarettázás közben elaludt.
A rohammentősök sem unatkoztak, egy esztendő alatt 3094 alkalommal riasztották őket (2981 felnőttet és 238 gyermeket láttak el): az elmúlt 10 év statisztikái szerint itt is túlszárnyaltak minden számot. A szakemberek kiemelték, a 112-es sürgősségi hívószámon tavaly közel 8 ezer hívás (napi átlagban 21) érkezett háromszéki polgároktól, ugyanakkor keserű szájízzel jegyezték meg, hogy sokan még mindig gúnyt űznek a szolgálatból.
– Hihetetlennek tűnhet, de olyan hívás is befutott, amelyben a segélykérő azt kifogásolta, hogy nem folyik a csapon a meleg víz az otthonában, de akadt olyan, aki azért tárcsázta a 112-t, mert tévékészüléke nem fogta az adásokat – panaszolta lapunk kérdéseire Simtea Adrian megyei tűzoltóparancsnok.
A megalapozott riasztások esetében a bevetési átlagidő városon a tűzoltóknál 9,5 percre, a rohammentősöknél pedig 3,5 percre tehető, vidéken ugyanez az idő a lánglovagoknál 12,3 perc, a piros mentőautósoknál pedig 12,09 perc. A beszámoló során a megyei tűzoltóság vezetője megköszönte a megyei tanács 400 ezer lejes anyagi támogatását, amelynek köszönhetően korszerű felszereléseket vásárolhattak.
Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere meghívottként méltatta a háromszéki lánglovagok munkáját, ugyanakkor a hivatal támogatásáról biztosította őket, hiszen kiderült, hogy az idén prioritásként kezelt baróti munkapont létrehozása után Sepsiszentgyörgyről autót, felszerelést visznek el a tűzoltók, ezek pótlásában, megvásárlásában lenne partner a megyeszékhelyi hivatal.
Antal továbbá felrótta, hogy a bukaresti Colectiv-tragédia tükrében megváltozott törvénykezés igencsak nehézkessé tette a tűzvédelmi engedélyek beszerzését.
– Jelen pillanatban a tűzoltóságot kézifékként emlegeti számos vállalkozó, településvezető. A jelenség aggasztó lehet, hiszen az engedélyek hiánya miatt jelentős összegű uniós pályázatokról, pénzekről csúsznak le – figyelmeztetett Antal.
Simtea arra emlékeztetett, hogy ők minden alkalommal betartották a törvényes határidőket, nyitottak voltak, és partnerként mutattak rá a hiányosságokra, ám szerinte az sem titok, hogy a munkák miatt túlterhelt tervezők miatt is keletkezhetnek gondok.
Na. A tuzoltokkal kampanyol most?