Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Készülünk a Civil licitre, érdekes élményt fog nyújtani, legalábbis erre törekszünk. Amikor hónapokkal ezelőtt nekifogtunk a szervezésnek, a járványhelyzet kiszámíthatatlan alakulása miatt lemondtunk arról, hogy élő formában szervezzük meg, de megvettünk egy olyan platformot, amellyel igyekszünk utolérni a személyes találkozók hangulatát – mondta lapunknak Bereczki Kinga, a HKA ügyvezető igazgatója.
Ez a rendszer már bizonyított az udvarhelyi közösségi alapítványnál, ahol szintén civil licit megszervezésére használták fel, igen eredményesen. Egyszerre csatlakozhatnak hozzá a projekteket bemutató személyek, a moderátor, a licitelők, a virtuális térben is a már megszokott forgatókönyv szerint folyna a licit: azaz 6 percben bemutatják a támogatandó projekteket, aztán lehet kérdezni azokról, majd licitálni. Az alapítvány honlapjába ékelt modullal a kisebb összegeket azonnal lehet fizetni online, a nagyobbakat majd utólag regisztrálják. Ennek a rendszernek a technikai próbáin is túl vannak, február végétől a valós szereplőkkel élesben is kipróbálják, most tehát a mozgósítást tekinti legfőbb feladatának a HKA, különös tekintettel arra, hogy online bárhonnan, akár határon túlról is lehet csatlakozni, támogatni a programokat.
Három finanszírozásra pályázó projektet mutatnak be a liciten, mindegyik számára 6000 lej a célösszeg: a Napkapu program keretében 5000 csemete beszerzése és elültetése a cél egy majdani erdő reményében, Csernátonban a Diakónia Alapítvánnyal közösen egy gyermekeket és öregeket összehozó, intergenerációs oktatási program önrészét kell megteremteni egy nagyobb pályázathoz, Baróton is a délutáni oktatási programok folytatása a cél, amelyeket a Caritas segélyszervezet bonyolított le korábban is az Élet iskolája programon belül.
A licit után pedig heteken belül várható, hogy beindul a haromszeki.ro online kereskedelmi portál, melynek működését a közismert emag.ro portáléhoz lehet hasonlítani. Bár ideális esetben a helyi alapanyagokkal, munkaerővel, helyben bejegyzett cégeket segítenék ennek beindításával, Háromszéken kevés a termelő, viszont jelentős gazdasági ágazat a kereskedelem, így a forgalmazók is lehetőséget kapnak a platformhoz csatlakozásra Az öt első csatlakozó között is többen vannak kereskedők, de szolgáltatók is, a fontos, hogy működjön a portál, mondta az igazgató. Most az e-kereskedelemre specializált szoftver teszt-változatával ismerkednek – egyelőre fiktív adatokkal töltötték fel –, amennyiben beválik, megvásárolják a rendszer licencét, és az első csatlakozó cégek termékeit is feltöltik.