Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A gyerekek bántalmazásáról legtöbbször a család vagy az iskola vonatkozásában beszélünk, pedig a gyerekek könnyen kerülnek bántó vagy erőszakos helyzetekbe máshol is – például a sportpályán, a bevásárlóközpontban, a lépcsőházban, buszon, nyilvános mosdóban, orvosi vizsgálóban vagy a parkban. Ebből az indíttatásból kerül sor a felmérésre, melynek során azt vizsgálják, hogy mitől függ, hogy a bántalmazási helyzetekben hogyan reagálnak a gyerekek. Továbbmennek, mintha mi sem történt volna? Felvállalják, és konfrontálódnak? Elmondják másoknak? Kikre számíthatnak ilyen helyzetekben?
Az online kérdőíveket anonim tölthetik ki 13–17 éves fiatalok, a cél pedig, hogy feltérképezzék a helyzetet, és segítséget nyújtsanak a problémák megoldásában. A Caritas munkatársai kifejtették: az erőszakmentes gyermekkor azon is múlik, hogy mennyire biztonságos az a közösség, ahol a gyerekek felnőnek:
észreveszik-e, elfogadhatónak tekintik-e az erőszakot. A felnőttek erőszakhoz való viszonyát vizsgáló kérdőív, és egy település életét vizsgáló fókuszcsoport mellett a Te hogy látod? című kérdőívek lehetővé teszik, hogy a gyerekek véleményét is figyelembe vegyük a témában.
A felmérés május 15. – június 30. között zajlik a Caritas weboldalán. A kutatás adatfelvétele névtelenül történik, így a résztvevő gyerekek nem beazonosíthatóak. A felmérés három kérdéskörből áll: az elsőben és a másodikban azonos helyzetekkel, de más kérdésekkel találkoznak a gyerekek. A kérdések a tájékoztatás és a környezet szerepét, illetve az észlelt társas támogatottságot vizsgálják. A kutatás egyébként nemzetközi együttműködésben, 5 országban zajlik (Albánia, Magyarország, Moldova, Románia, Szlovákia). Az eredmények alapján a közösségek megerősítésére készült szakmai javaslatot a Gyulafehérvári Caritas weboldalán teszik közzé 2021 végén.