Tanügyminiszterek jönnek és mennek, pár hónapos vagy éppen rövidebb regnálásuk során pedig olyan döntéseket hoznak, amelyek hatása generációk életét tehetik tönkre. Korábban számoltunk be, hogy Valer-Daniel Breaz ideiglenes oktatási miniszter rendelete mit tartalmaz, várható hatásáról ezúttal az egyik kézdivásárhelyi szaklíceum igazgatóját kérdeztük.
A rendelet arról szól: amely iskolák rosszul teljesítenek érettségi során, következő évben nem indíthatnak líceumi osztályokat, csak a szakosztályok maradhatnak számukra. Egy korábbi intézkedés a képességvizsga eredménye alapján határozná meg, hogy egy diák líceumba avagy csak szakiskolába iratkozhat. Pap Sándor, a kézdivásárhelyi Gábor Áron Műszaki Líceum igazgatója szerint bár úgy tűnhet, a rendelet kedvez az iskoláknak, több éves távlatban vélhetően káros lesz számukra.
„Valahogy tereljük a diákokat a szakoktatás felé, csak épp nem így kellene, ez nem demokratikus. Gondolnak-e arra, hogy a szakiskolák száma megnő? Ugyanazon a szakterületen nem indíthatunk három osztályt. Palettát kellene ajánlanunk: gyerekek, van három szakiskolai osztály, három különböző szakmával. Nekem meg kellene ezt alapoznom, be kellene tennem a tervembe, szakembereket kellene biztosítani, cégekkel tárgyalni a gyakorlat végett. A szakoktatás évek óta kísérleti nyúl a tanügyminisztérium számára, de hiányzik egy hosszú távú perspektíva” – vélekedett a nemrég kinevezett igazgató.
A rendeletet a tanintézetben senki sem fogadta szívesen. A pedagógusok tudják, hogy ez miként érinti őket – állások szűnhetnek meg, mások meg betöltetlenek maradhatnak –, a diákok viszont nem fogják fel, hogy az egész életüket befolyásoló intézkedésről van szó, mondta az igazgató, aki felhívta a figyelmet, hogy az esti oktatás csillaga is leáldozóban: „jövőre még kiharcoljuk, de nem tudjuk, hogy mi lesz a későbbiekben”. <<
A megkerdezett igazgato ur gondolom tudja hogy iskolajanak a tanuloi tobbet ulnek kozeli barban mint az iskolaban!!! Ahoz hogy minosegi es eredmenyes oktatast lehessen felmutatni a diakokat nem szabadna kiengedni az iskola teruleterol amig az orak nem jarnak le!!! Ezt a problemat meg kell oldani es akkor mar tobb gyerek fog sikeres eretsegi vizsgat letenni, ugyanis az utobbi 4-5 ev alatt ossze vissza kb 10 gyereknek sikerult az eretsegije a Gabor Aron szakliceumban ami ismerjuk el NAGY SZEGYEN !!!