Juhot ölt a medve Kovásznán
Medvetámadás történt Kovásznán kedd éjjel, a településre behatoló nagyvad egy megter...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Dr. Örsi Csaba, a Kovászna Megyei Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Igazgatóság vezetője lapunk érdeklődésére elmondta, hogy az APIA véletlenszerűen választott ki 260 háromszéki gazdaságot, ezeket kell leellenőrizzék kollégái.
– Az igazgatóság munkatársai ellenőrzik a farmokat, gazdaságokat, magángazdákat: az állatjólétet, az állatmozgást, állatazonosítást kontrollálják. Az elmúlt évek tapasztalatai szerint elmondható, hogy a legtöbb rendellenesség abban merül ki, hogy a gazdák esetenként több állatért kapnak támogatást, mint amennyi valójában van nekik, de az sem ritka, hogy fülszám nélküli jószágokat találunk náluk, vagy a tulajdonos nem jelenti be az állatmozgásokat az állatorvosnál. Ilyenkor százalékolják a támogatást. Az első kihágásnál még nem vész el a teljes összeg, ez inkább a „visszaesőknél” alkalmazott büntetés. Elsőre inkább a szabálytalanság nagyságának arányában, bizonyos százalékot veszíthet el a gazda – részletezte dr. Örsi.
A kontrollok során az állatjólétet is szemügyre veszik a szakemberek: dr. Örsi rámutatott, hogy ilyenkor, nyáron főképpen a szállítások során tapasztalhatnak rendellenességeket, hiszen egy fejetlenül megtervezett, a legnagyobb melegben megejtett állatszállítás kínoknak teheti ki a jószágokat.
Az érvényben lévő uniós szabályzat szerint 5–30 (+ vagy -5 fok a tűrési határ) Celsius-fokban lehet szállítani az állatokat: a nagy kánikulában a felső határ nehezen tartható, ezért javasolt az úttervezés, a kora reggeli, vagy éjjeli szállítás. A gazdaságok ellenőrzése szeptemberig tart.