Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nos, merész, nagy költségvetésű gondolatokban nem volt hiány a szerda délutáni gálán, de valóság közelibb elképzelésekről is hallhattunk. A Háromszék együttes stúdiójában hat középiskolából érkezett diákcsapatok három percben mutatták be terveiket. Ami a gondokat illeti, hangsúlyosan annak értékelték a városi kerékpárút-hálózat hiányát, a forgalmi dugókat és a környezetszennyezést, kevesellték a fiatalok szórakozási lehetőségeit is.
A Bethlen Gábor Alap támogatásával futó Innovatory programot Sepsiszentgyörgyön februárban a kolozsvári Pont csoport kezdeményezte egy kolozsvári „előfutamot” követően. Még mindig tesztüzem-módban működik, mondta Farkas András a tegnapi gála felvezetőjében, és azért pont nálunk, mert a megyeszékhely vezetősége nyitott volt a partnerségre.
A módszertan szerint először az önkéntesen jelentkező tanárokkal ismertették meg a Design Thinking, az üzleti életben is népszerű kreatív problémamegoldó módszert, azok pedig a maguk során a diákcsapatokat tanították meg kritikus gondolkodásra, valamint egymásra és a problémákra való odafigyelésre. A megoldási javaslatokat a diákok dolgozták ki, és a megadott rövid idő alatt vetítéssel megtámogatva mutathatták be a zsűrinek, amely Antal Árpád polgármesterből, Kiss Jenő főtanfelügyelőből, Rácz Attila informatikus vállalkozóból és Balázsi Pál Ágnes, a Pont csoport ügyvezető igazgatójából tevődött össze.
Tizennégy csapat volt jelen a Háromszék táncstúdióban, amelyek a Berde Áron Szakközépiskolából, a Mihai Viteazul Kollégiumból, a Puskás Tivadar Szakközépiskolából és a Mikes Kelemen Elméleti Líceumból érkeztek. A prezentációk közel fele a városbeli zavartalan kerékpározásra kívánt lehetőséget teremteni. Egyik csapat ezt egy 60 hektáros szabadidőközpontba beékelve képzelte el, másik a városban elhelyezett biciklikölcsönzőkkel megtámogatva, teke- és golfpályákkal kiegészítve, mert nemcsak a környezetbarát közlekedést szeretnék megvalósulva látni, hanem a szórakozási lehetőségeket is bővítenék a tinik. Ezért képzeltek el a kihasználatlanul álló volt Bodok szállodában is minden szinten más típusú (kézműves, sportos, táncos stb.) szórakozást kínáló, csak a fiatalokért létező szórakoztató létesítményt. Mások a 4-es kilométer környékén látnának szívesen egy kisebb kempinget, vagy fákat ültetnének az utcák melletti kihasználatlan helyekre. Végül a legnépszerűbb elképzelést a berdés diákokból álló, de a Puskás Tivadar iskola tanárai (Mátyás Erzsébet, Liliana Constantinescu) által mentorált Green Town csapat vázolta: a klímaváltozásra és légszennyezésre felelő zöldtetős tömbházakat képzeltek el városunkban. Pontszáma alapján második helyre került az emeletes parkolóházat tervező Parking lots (vegyes Berde–Puskás-csapat), amely a járdán parkoló autókra, az örökös parkolóhely-hiányra jelentene megoldást. Harmadik lett a szemétszedő akciót szükségesnek látó Mihai Viteazul Kollégium Inno 1 csapata. Az első hat helyezett 600 lejes jutalmat is kapott, ezen azonban osztozniuk kellett az azonos pontszámot elérő 4–5., 6–7 csapatoknak.