Lehet folytatni a sepsiszentgyörgyi bicikliút építését
Tavaly több ponton is megakadt az Olt védőgátján futó sepsiszentgyörgyi bicikliút ép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem díjazza a Kovászna Megyei Fogorvosi Kamara, hogy ismét ők viszik el a balhét amiatt, hogy nincs állandó fogorvosi ügyelet a megyében. A kamara elnöke szerint az ügyet egyértelműen a Dr. Fogolyán Kristóf Sürgősségi Kórháznak kell megoldania.
A fogorvosi ügyelet hiányát legutóbb a megyei tanács Nagybaconba kihelyezett ülésén vetették fel. A gondot ugyanis közvetetten a megyei tanácsnak kellene megoldania, mint a kórház fenntartója.
Dr. Antalka Huba, a Kovászna Megyei Fogorvosi Kamara elnöke azt mondja: „nem kíván polemizálni senkivel”, inkább elküldte szerkesztőségünknek az egészségügyi minisztérium vonatkozó, 2007/1706-os rendeletét, amely rendelkezik arról, hogy miként kell létrehozni a fogorvosi ügyeleteket a sürgősségi kórházakban. A rendelet leszögezi: a regionális vagy megyei kórházak sürgősségi osztályain (UPU) működnie kell fogorvosi rendelőnek, amely ellátja a rendeletben előírt feladatokat.
A rendelet kimondja, hogy egy ilyen rendelőnek minden megyében kell működnie, és hogy a működését az egészségügyi minisztérium költségvetéséből finanszírozzák. Az idézett jogszabály szerint a sürgősségileg ellátott betegek további kezelését egy másik rendelőben kell folytatni, nem a sürgősségi eseteket ellátó kórházi rendelőben.
– Ezt nem akarom kommentálni. Akármit rá lehet kiabálni a fogorvosokra, de itt van egy teljesen egyértelmű törvény, ami még pénzébe sem kerülne a megyei tanácsnak, talán azt kellene elsősorban alkalmazni – mondja dr. Antalka.
A fogorvosi kamara elnöke azt állítja: ezzel a jogszabállyal járt a megyei tanács elnökénél, aki egyetértett azzal, hogy ezt a rendelőt – a törvény értelmében – létre kell hozni, ezért nem világos előtte, miért most is a fogorvosokat hibáztatják.
Lapunk többször is foglakozott a sürgősségi fogorvosi ellátással, azaz ennek hiányával. Amint ismeretes, több vita után, a kórház egyik helyiségében felszereltek egy fogorvosi egységet, amelynek eszközökkel való ellátásához a megye fogorvosainak egy része adományokkal járult hozzá. Ez soha nem működött, mert a kórház nem kapott engedélyt a minisztériumtól arra, hogy főállásban orvost alkalmazzon, bedolgozóként pedig a szakemberek nem kívántak együttműködni a kórházzal.
– Az igazság az, hogy a törvényes keretek nem engedik, hogy vonzó órabért tudjunk felajánlani annak, aki bedolgozói szerződéssel vállalna munkát, a minisztérium pedig statisztikákra hivatkozva nem engedélyezte, hogy orvost alkalmazzunk – mondta el korábban megkeresésünkre András Nagy Róbert, a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház menedzsere.
A helyzet azóta csak romlott, ugyanis a sürgősséget átszervezték, és a rendelőnek fizikailag sem biztosítottak helyet, a fogorvosi egységet leszerelték. Újbóli üzembe helyezésére csak azt követően kerülhetne sor, ha majd bővíteni sikerül a sürgősséget, ám ettől még nem oldódna meg a szakorvos kérdése.