A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A pénteki sajtóértekezleten Tamás Sándor megyetanácselnök elmondta: nem csak kosárlabdában, hanem hulladékgazdálkodásban is „vezetjük az országot”. Hozzátette: a hulladékgazdálkodási egyesület sok energiát fektet a népszerűsítő tevékenységbe, hogy a lakosság megértse, miért fontos a szelektív hulladékgyűjtés.
– Az eredmények jók, az emberek fogékonyak az üzenetekre, de a munkát folytatni kell, hiszen egyértelművé kell tennünk, hogy a tiszta környezet gazdag vidéket jelent – mondta az elnök, és elrettentő adatokat sorolt, amelyeket nem lehet elégszer leírni. Egy eldobott cigarettacsikk 10, egy műanyagzacskó 20, egy műanyag evőeszköz 100, egy fémdoboz 200, egy egyszer használatos pelenka 450, egy horgászhorog 600, egy sörösüveg pedig 4000 év alatt bomlik le a környezetben.
Ambrus József, az ADI SIMD hulladékgazdálkodási egyesület igazgatója a törvényes keret módosításait részletezte. Eszerint az üzletláncokat arra kötelezik, gondoskodjanak arról, hogy az általuk piacra dobott áru csomagolóanyagának jelentős része újrahasznosításra kerüljön. Ezek a cégek azonban nem foglalkoznak hulladékbegyűjtéssel, ezért ennek felelősségét – jó sok pénzért – átruházzák az úgynevezett felelősség átvállalási társaságoknak (OTR), amelyek vállalják, hogy a piacra került csomagolóanyagok legalább háromnegyedét begyűjtik.
Egy ilyen, FEPRA nevű OTR kereste meg a lécfalvi lerakót, és felajánlotta, hogy átveszi tőle az újrahasznosítható anyagokat. Az együttműködés mindenki számára hasznos. Az OTR-nek kell az újrahasznosítható hulladék, mert ha nem teljesíti vállalását (itt több százezer tonnáról beszélünk), kilogrammonként kétlejes bírsággal sújtható. A lécfalvi lerakónak létérdeke, hogy minél több hulladékot szelektíven gyűjtsön, másként évről évre növekvő bírságot fizet. Az EU ugyanis mind kevesebb szemetet enged tárológödörbe tenni (jelenleg ez a mennyiség az összhulladék mintegy fele lehet), a többi újrahasznosítható hulladék kell hogy legyen.
És itt jövünk be mi, „szemetelő állampolgárok”: ilyenformán nekünk is érdekünk, hogy minél több hulladékot gondosan különválasszunk, mert máskülönben egyre többet foguk a szemételhordásért fizetni, hiszen a hulladéklerakó előbb utóbb a klienseire lesz kénytelen áthárítani emelkedő költségeit. Első körben a két vállalat egy ismertető kampányt indít, amelynek keretében minden háztartásba szórólapokat juttatnak el, amelyben a szelektív hulladékgyűjtés szerepét, hasznát és fontosságát népszerűsítik, illetve továbbra is tanulócsoportokat fogadnak a lerakóban. <<