Gratulálok. Felemelő érzés volt látni és hallani ezt. Milyen szép is lenne, ha többször lobogna a magyar zászló az épületek falain!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az eseményre a Kézdivásárhelyi Ifjúsági Szervezet és a RMDSZ Kézdivásárhelyi Szervezete (KVISZ) szervezésében került sor, a Vetró András által készített plakett melletti színpadon a Cantus kamarakórus nyitotta meg a rendezvényt.
Ünnepi beszédek hangzottak el, az elsőként felszólaló Fejér László Ödön szenátor arra hívta fel a figyelmet, hogy a magyar nép toleráns, és a magyar költőhöz hasonlóan őszinte, de nem tűri, hogy gyalázzák szimbólumainkat, temetőinket, jogainkat.
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke Petőfi székelyföldi útjáról szóló beszámolójából idézett, kiemelve, a költőnek annyira megtetszett a vidék, hogy a szabadságharc pozitív kimenetele esetén Szendrei Júliával vélhetően a környéken telepedtek volna le. „Ők ébresztették fel a nemzet lelkiismeretét, így nem feledjük őket. Olyan lesz a jövőnk, amennyire hiszünk benne” – mondotta az elnök a szabadságharc hőseire emlékezve.
Szöllősi Tamás, a KVISZ elnöke azt emelte ki, hogy Petőfi 170 évvel ezelőtti kézdivásárhelyi látogatása miatt a város különlegesnek érezheti magát, hiszen a költőnek kultusza van.
Az eseményen Rancz-Gyárfás Hanna Petőfi Sándor Én című versét szavalta, Bartók Botond Kallós Zoltán kedvenc dalát adta elő.
Az esemény – amely alatt a főtérre vezető útszakasz le volt zárva – a nemzeti imáink eléneklésével ért véget, majd a jelenlevők az emlékezés virágait helyezték el a Petőfi-plakett alatt.
Gratulálok. Felemelő érzés volt látni és hallani ezt. Milyen szép is lenne, ha többször lobogna a magyar zászló az épületek falain!
Köszönöm Bartos Lòrànt megtisztelõ fènykèpèt, amivel èpp a lànyom fotòjàval közli a szerda dèlutàni Hozz egy szàl viràgot Petõfinek megemlèkezèst!
Köszönet a szervezõknek!
Minél több ilyen rendezvényt , lássák hogy szülőföldünkön voltunk , vagyunk és leszünk !