Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tamás Sándort 2008. június 20-án iktatták be Kovászna Megye Tanácsának elnöki tisztségébe, és nagyjából két éve annak, hogy a jelenlegi testület segíti munkáját. Erről tartottak beszámolót a Kézdiszentléleken megtartott kihelyezett tanácsülésen, ahol Háromszék jövőjéről is szó esett.
A megyei önkormányzat vezetője nagyvonalakban ismertette az elmúlt tíz év megvalósításait, és szót ejtett arról is, hogy miként képzelik el a jövőt, milyen fejlesztések élveznek prioritást, és miként látják az oktatás, egészségügy és a turizmus jövőjét a megyében. A kézdiszentléleki közösségi házban a nagyközség vezetősége mellett a 31 megyei tanácsosból 28 volt jelen, és azok a polgármesterek, akik a napirend révén érintve voltak, így többek között Kovászna és Torjai elöljárói is.
A megyei tanács elnöke vetített képes előadásában egyenként tért ki a főbb tevékenységi területekre, így szót ejtett a gyermekvédelem és a szociális háló helyzetéről, az egészségügyi rendszerről, a megyei utak állapotáról és a megyei közszolgáltatásokról is. Mint elmondta, igyekeztek javítani az egészségügy helyzetén, kiemelten kezelték a megyei utakat és talán ennek tudható be, hogy mostanra a helyi úthálózat sokkal jobb helyzetben van, mint az országutak.
Az elnök szerint átfogó tervet dolgoztak ki, ami a megye jövőjét előrelátja 2030-ig. Mint mondotta, ez két pilléren nyugszik: a mikrorégiók fejlesztésén és a regionális együttműködésen. Ez azt jelenti, hogy Háromszéket mint különálló egységet is kezelik (benne külön Kézdi-, Sepsi-, Orbai- és Miklósvár-székkel, Erdővidékkel, illetve Bodza vidékével), de ugyanakkor fontosnak tartják, hogy a szomszédos megyékkel együttműködjenek. <