Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A megyeszékhelyi önkormányzat részéről Buja Gergely projektfelelős vázolta azt a tevékenységet, amelyet októbertől kezdve folytattak a RARE: Változó diskurzusok, változó gyakorlatok című pályázat keretében. Több szociális szolgáltatást nyújtó partnerszervezettel, legfőképpen a Caritassal, de a Máltai Szeretetszolgálattal és az Esély Egyesülettel is együttműködve, a felhívásra jelentkező őrkői cigányok munkavállaláshoz szükséges készségeit fejlesztették kiscsoportos foglalkozások keretében. Ez esetenként írás- és olvasástanítást jelentett, ugyanis az induló harmincas csoportban különböző iskolázottsági szintű személyek vettek részt. A román nyelv tanulása is szerepelt a programban, de a résztvevőknek egyéni mentoraik a mindennapi életvitelükben is segíteni próbáltak. Januártól kezdődően került sor a romák számára leginkább hozzáférhető, illetve általuk kért szakmákban (szobalány, eladó, láncfűrészes, kőműves) az ismeretek átadására, illetve részükről a szakmai ismeretek bizonyítására. A képzésnek erre a részére már csak 23-an maradtak, végül a vizsgáig csak 15-en jutottak el. Számukra ez nem kis erőfeszítést jelentett.
– Nagyon büszkék vagyunk Önökre – hangsúlyozta mind Buja Gergely, mind Kerezsi Hajnalka, a Caritas programkoordinátora, aki azt is elmondta, eddig inkább a gyerekekre figyelt a segélyszervezet, számukra is kihívás volt felnőttekkel dolgozni, és különösen nehéz volt a lemorzsolódókról lemondani.
Az ünnepségen nyilvánvalóvá vált, minden mentor, minden pályázati munkatárs láthatóan közel került pártfogoltjához, a csoport tagjaihoz, szurkoltak nekik, örvendtek sikereiknek.
Egyik roma fiatalembert már alkalmazták is megszerzett tudásával, kőművesként dolgozik, a többiek még ezután remélnek munkát találni. Ahogy az iskolázottnak számító ötgyermekes Dima Lidia lapunknak elmondta, neki a legnagyobb nehézséget a foglalkozásokon való rendszeres jelenlét jelentette, most pedig minél hamarabb munkába állna, hiszen egyik gyermeke betegsége is sok pénzt igényel. Férjét is bevonta volna a képzésbe, de számára már nem volt hely, anyósa viszont, aki az ötvenes korosztályt képviselve a legidősebb a csoportban, szintén részt vett.
– Ilyen integrált beavatkozásra eddig nem nagyon volt hazai példa – emelte ki Buja Gergely – általában a pályázatok egy bizonyos szegmens egy problémájára keresnek megoldást. Ez a program lejárt, de jönnek újak, például a Sepsi GAL Egyesület többéves projektje. Értesítsék a családtagokat, ismerősöket a lehetőségekről – biztatta az immár szakképzett romákat az önkormányzat munkatársa.