Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Năstuţă Adrian alezredes, a Kovászna Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség új vezetője pénteken kiértékelő sajtótájékoztatót tartott, amelyen a felügyelőség első félévi tevékenységét ismertette. Lapunk arra kereste a választ, hogy milyen hamis riasztásokkal terhelik a munkájukat, megyénkben aggasztó jelenség-e a tarlóégetés, illetve milyen középületek nem rendelkeznek tűzvédelmi engedéllyel.
Az első félévben 2243 alkalommal riasztották a megyei katasztrófavédelem munkatársait: 1253-szor (1260, ha a roncsból való kivágásokat is ide soroljuk) a rohammentők segítségét igényelték, illetve 56 esetben tűzvész, tűzeset, 26 alkalommal felügyelet nélkül hagyott tarlótűz, begyulladt kémény miatt. Az életmentőket 11 esetben fordították vissza a bevetésről (időközben megoldódott a vészhelyzet, netán a helyi önkéntesek orvosolták a gondokat), illetve 14 alkalommal tévesen riasztották őket (tavaly ez a szám 11-re volt tehető).
Érdeklődésünkre Năstuţă Adrian elmondta, működik egy szűrőrendszer a hívások terén, így a „buta”, téves riasztásokra ritkán szállnak ki terepre, ezeket már a diszpécser tisztázza.
– A téves riasztások alatt nem gyermektréfákat, rosszízű csínyeket kell érteni. A betelefonálók akár optikai csalódás áldozatai is lehetnek: egy hölgy nemrég például azért kérte a segítségünket, mert egy mikrobuszból kitóduló füstöt vélt látni, és azt hitte, kigyulladt a jármű. A helyszínen nem igazolódott a félelme, de nem félrevezető szándékkal kért segítséget – magyarázta a felügyelőség vezetője. A tarlótüzek terén a tavalyhoz képest enyhe csökkenés észlelhető, míg 2016 első félévében 17, addig idén, ugyanabban a periódusban 13 incidens történt. Az egyenruhások kifejtették, a jelenséget nagyban befolyásolja az időjárás is, ám az sem elhanyagolható, hogy a gazdák elveszíthetik a támogatásokat (szubvenciót), ha szabálytalanul égetik a tarlót – erről egyre többször tájékoztatják őket, így sokan visszariadnak tőle.
A házigazdák azt is hangsúlyozták, hogy a képviselőház 2017. szeptember 30-ig meghosszabbította a tűzvédelmi engedélyek kiváltásának határidejét: a 2016/17-es kormányrendelet értelmében 2017. június 30 lett volna a határidő, ezt tolták ki szeptemberig. A rendelet értelmében azokra, akik ez év szeptember 30-ig benyújtják a tűzvédelmi engedély kiállításához szükséges iratcsomót, nem róható ki büntetés, amennyiben a szükséges átalakítások határideje 2017. december 31 előtti dátumra szól.
Érdeklődésünkre kiderült, hogy Háromszéken 157 épület nem rendelkezik tűzvédelmi engedéllyel, ezekből 63 iskola (és a hozzuk tartozó szálláshelyek), de 9 „szabálytalan” kórházat, rendelőt is találtak, továbbá 11 templom és 14 étterem sem rendelkezik a szükséges engedélyekkel. Hab a tortán, hogy egy tűzvédelmi engedélyek nélkül működő benzinkutat is azonosítottak megyénkben.