Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Több tucat turisztikai egység működik tűzvédelmi engedély nélkül Háromszéken

Több tucat turisztikai egység működik tűzvédelmi engedély nélkül Háromszéken Kovászna megye

A Kovászna Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőségnek a tavalyi évet elemző jelentéséből többek között az is kiderül, hogy csaknem háromtucatnyi turisztikai létesítménynél fennállt a veszélye annak, hogy a Prahova megyei Tohani községben történt karácsonyi tragédiához hasonló következhessen be. Minden nyolcadik egységnek hiányzott, és jórészt hiányzik most is a tűzvédelmi engedélye.

Hirdetés
Hirdetés

A 2023. január 1. és 2024. január 19. között elvégzett tűzoltósági ellenőrzések során 54 esetben összesen csaknem 433 ezer lejes pénzbírságról készültek jegyzőkönyvek. Ezen kívül kiosztottak 314 figyelmeztetést is az észlelt hiányosságok, rendellenességek mihamarabbi kiküszöbölése céljából.

A hivatalos nyilvántartásokban szereplő 252 turisztikai létesítmény közül harmincnak nem volt tűzvédelmi engedélye, ami olyan tanúsítvány, amire szükség van a törvényes működtetéshez, vendégfogadáshoz. A legkirívóbb esetek helyszínei: Sepsiszentgyörgy és Kovászna városok, valamint Előpatak, Csernáton, Kommandó, Bacon, Réty községek. Év végén az egyik vendéglátói létesítmény működtetését ideiglenesen fel is függesztették a tűzvédelmi engedély és katasztrófavédelmi tanúsítvány hiánya miatt.

Tavaly Háromszéken különben egyetlenegy tűzeset történt idegenforgalmi jellegű épületnél, mégpedig egy olyan kökösi menedékháznál, amely már nem szerepelt a vendégfogadók hivatalos listáján. Az illetékes hatóságok figyelmeztetnek, az új vagy régi épületeknél a tűzvédelmi előírások megszegésének, illetve a tűzvédelmi engedélyek hiányának a következménye – a működési engedély ideiglenes vagy végleges visszavonása mellett – akár 50 ezer lejes pénzbírsággal is járhat.

Mint ismeretes, 2023. december 26-án kora reggel kigyúlt a Prahova megyei Dákok Farmja (Ferma Dacilor) elnevezésű panzió, amely nem rendelkezett katasztrófavédelmi engedéllyel. A borzalmas tűzvészben nyolcan (5 felnőtt, 3 gyermek) életüket vesztették. A szakértők szerint a tűz megelőzhető lett volna, ha idejében – a törvényes előírásoknak megfelelően – elvégzik a szakértői vizsgálatokat, hiszen azok feltárhatták volna a hiányosságokat, kockázati tényezőket, amelyek a tragédiát okozták.

Fotó: Barabás Ákos

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás
Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2024. január 30., 10:43
    ÉRTÉKELÉS: 1

    És ez kiknek a hibájuk vajon?Hogyan adnak engedélyt ha hiányos a működéshez szükséges tűzvédelmi jóváhagyás?De biztos attól még az összeget el könyvelték,ahogy teszik sok esetben és nem mennek ki helyszínre, Büntetni azt tudnak arra van gondjuk!

  • User
    Dátum: 2024. február 1., 10:41
    ÉRTÉKELÉS: 1

    A hatóságok korruptak.A Dsp -től kezdve rendőrség,csendőrség,tűzoltöság,orvosok,
    asszisztensek,minden állami szektorban ott vannak!